آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35618
تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 11:5
تعداد بازدید : 737

رييس پژوهشكده استاندارد كشور:

استانداردهاي تشويقي باید جای استانداردهای اجباری را بگیرد

رييس پژوهشكده استاندارد كشور گفت: ايران بايد همسو با دنيا با انجام برنامه ريزي لازم به سمت استانداردهاي كارخانه اي و تشويقي به عنوان زمينه ساز برندسازي حركت و اين استانداردها را نهادينه كند.

 

ایرنا- رحمت ستوده افزود: نبايد به سمت استانداردهاي اجباري پيش برويم چراكه در بسياري از كشورهاي دنيا استاندارد تشويقي مورد توجه است.
وي بر تبديل يافته‌هاي علمي كشور به استاندارد تاكيد كرد و افزود: اين امر مي‌تواند در تسهيل صادرات بسيار مثمرثمر باشد. رييس پژوهشكده استاندارد كشور، ايران را يكي از كشورهاي پيشرو در توليد علم در جهان عنوان كرد و گفت: حضور ايران در جمع ۱۹ كشور برتر جهان در حوزه توليد علم را بايد غنيمت شمرد و علوم توليدي را به سمت تدوين استاندارد سوق دهيم. ستوده قره‌باغ افزود: علاوه بر آن، تدوين استانداردهاي صادرات محور، علاوه بر رشد كيفيت توليدات داخلي زمينه حل مشكل اشتغال و توسعه صادرات را فراهم مي‌كند.
وي گفت: اين امر مستلزم سرمايه‌گذاري و توجه ويژه است كه تاكنون انجام شده ولي كافي نبوده است. وي با تجليل از دولت در استقلال سازمان استاندارد از وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استاندارد مساله‌اي فرابخشي است كه بايد به اين سمت حركت كنيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :