آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35619
تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 11:9
تعداد بازدید : 708

طرح حمایت از تولید ملی دوباره به مجلس می رود

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه طرح حمایت از تولید ملی در راستای حمایت از تولید با رویکرد رفع موانع تولید اصلاح می شود، از بازگشت این طرح به صحن علنی تا یکی دو هفته آینده خبر داد.

تسنیم- حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون طرح حمایت از تولید ملی در مرکز پژوهش‌های مجلس قرار دارد تا بر آن کار کارشناسی صورت گیرد. وی افزود: براساس نقطه نظرات موافقان و مخالفان با کلیات طرح حمایت از تولید ملی در مجلس، بازنگری بر این طرح انجام شده است تا بتوانیم طرح مذکور را تا حد امکان مختصرتر کرده و مواردی که بار مالی دارد، کمتر شود و رویکرد طرح حمایت از تولید ملی اصلاح قوانین موجود باشد. فولادگر گفت: ما در حال حاضر در حال تهیه طرح حمایت از تولید ملی هستیم و قرار است این طرح را به صورت یک فوریتی مجددا تقدیم مجلس کنیم که طبعا طرح مذکور دوباره به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باز می‌گردد و در مورد آن بحث خواهد شد.
وی افزود: اگر در این فاصله دولت لایحه حمایت از تولید ملی را به مجلس ارایه دهد، اولویت با لایحه خواهد بود تا بار مالی طرح حل شود. البته زمانی که دولت لایحه دهد، برای اجرای آن نیز حمایت خواهد کرد.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در خصوص زمان ارایه طرح حمایت از تولید ملی به مجلس، افزود: طرح حمایت از تولید ملی تا یکی دو هفته آینده آماده می‌شود تا به مجلس رفته و پس از آن مجلس آن را به کمیسیون‌ها ارجاع خواهد داد تا بررسی آن صورت گیرد. فولادگر در مورد اولویت‌های کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در آینده، گفت: ادامه بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در دستور کار کمیسیون ویژه قرار دارد. همچنین در حال آماده کردن گزارش عملکرد اجرای اصل 44 قانون اساسی هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :