آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3562
تاریخ انتشار : 7 آذر 1390 12:18
تعداد بازدید : 543

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تکلیف اینترکانکشن اپراتور سوم باید مشخص شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: اپراتور سوم باید وضعیت اینترکانکشن خود را با سایر اپراتورهای ارتباطی کشور مشخص کند.

موبنا - نادر قاضی‌پور با اشاره به اینکه وضعیت واگذاری سیم‌کارت‌های اپراتور سوم باید به صورت شفاف مشخص شود، افزود: ارتباط این اپراتور با سایر اپراتورهای کشور از جمله مواردی است که باید سریع‌تر وضعیت آن روشن شود.
وی با اشاره به قانون حمایت از تولید داخل اعلام کرد: این اپراتور با توجه به پروانه فعالیت، باید در شبکه خود از تجهیزات داخلی استفاده می‌کرد، اما دیده شده که این اپراتور برای تامین  تجهیزات خود با برخی از شرکت‌های چینی قرارداد منعقد کرده که باید در این زمینه بررسی‌های لازم صورت گیرد.
قاضی‌پور با اشاره به اینکه اپراتور سوم قرار است برای نخستین‌بار در کشور سیم‌کارت نسل سوم وارد بازار کند، گفت: تا کنون چندین بار این واگذاری‌ها به تعویق افتاده که امیدواریم این بار مسوولان اپراتور سوم به وعده‌های خود عمل کنند.
برند اولین اپراتور ارايه‌دهنده سرویس موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل ۳۰ آبان ماه رونمایی شد.
اپراتور سوم موبایل که وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی -شستا- است، اردیبهشت ماه سال ۸۹ موفق شد بدون سرمایه‌گذاری خارجی، پروانه بهره‌برداری از سومین شبکه موبایل در ایران را از آن خود کند که پس از زمان لازم‌الاجرا شدن پروانه، ۹ ماه فرصت داشت که بهره‌برداری تجاری از این شبکه را آغاز کند.
هم اکنون و بر اساس اعلام تامین تلکام، شبکه اپراتور سوم تلفن همراه بعد از شش ماه تاخیر از زمان بهره‌برداری در کرج راه‌اندازی اولیه شده و مسوولان این اپراتور عرضه سیم‌کارت‌های عمومی این اپراتور را در نیمه اول آذرماه وعده داده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :