آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3566
تاریخ انتشار : 7 آذر 1390 12:29
تعداد بازدید : 927

وزير ارتباطات:

استفاده از حداکثر توان توليد داخلى جزو شرايط اپراتورهاست

وزير ارتباطات گفت: استفاده از توان حداکثري توليد داخلي جزو شرايط تمامي اپراتورهايي گذاشته شده، اما نظارت و مديريت بر اين حوزه بايد در يک حرکت جمعي تر صورت بگيرد تا بتوانيم حمايت خاص تري از صنعت بومي داشته باشيم.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- رضا تقي‌پور درباره وضعيت توليد تجهيزات مخابراتي در کشور گفت: تجهيزات مورد استفاده در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات به طور طبيعي دامنه وسيعي دارد و ما اقلام زيادي در شبکه‌ها استفاده مي‌کنيم.
وي افزود: بر اساس آمارهاي مختلف كه از منابع مختلف از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبادي ورودي و ساير دستگاه‌ها استخراج شده است، هم‌اکنون 70 درصد اقلام مورد نياز مانند کابل، آنتن‌ها، دکل و کانکس در داخل توليد مي‌شود.
تقي‌پور گفت: البته به‌طور طبيعي بخشي از اقلام به دليل نداشتن توجيه اقتصادي از خارج از کشور وارد مي‌شوند؛ امروز در مراکز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها بسياري از تجهيزات نمونه‌سازي شده اما از نظر تجاري و توليد انبوه به دلايل سياست‌هايي که کشورهاي ديگر اعمال مي‌کنند، نمي‌توانند به بازار رقابت وارد شوند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: نظارت و مديريت بر اين حوزه بايد در يک حرکت جمعي‌تر از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت از نظر تعرفه‌ها، پيشنهاد تعرفه‌ها و مجوزهاي ورود و وزارت امور اقتصادي و دارايي از نظر گمرکات صورت گيرد تا بتوانيم حمايت خاص‌تري از صنعت بومي داشته باشيم.
وي به برگزاري نمايشگاه تلکام اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در اين نمايشگاه 170 شرکت داخلي حضور داشتند که کالا و خدمات توليد داخل را به نمايش گذاشتند و اين نشان‌دهنده آن بود که نسبت به سال‌هاي گذشته شاهد حضور بيشتري از صنعتگران و صاحبان فناوري در کشور بوديم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :