آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3584
تاریخ انتشار : 9 آذر 1390 0:3
تعداد بازدید : 618

«اینترنت امن» در کشور راه اندازی می شود

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از راه اندازی «اینترنت امن» در کشور بر بستر شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد که می تواند از نفوذپذیری و حملات اینترنتی جلوگیری کند.

خبرگزاری مهر- محمدطاهر شمس در تشریح بهره‌برداری از فاز نخست شبکه IP کشور-IPMPLS- که هفته گذشته با حضور رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به انجام رسید، با بیان اینکه این شبکه می‌تواند سرویس‌های گوناگونی را در زمینه IP ، MPLS و VPLS ارایه کند، گفت: شبکه ملی IP کشور با مدیریت منسجم و به صورت امن زمینه‌ساز بستر دولت الکترونیکی خواهد بود.
وی با بیان اینکه بخشی از ارتباطات مردم می‌تواند از بستر این شبکه انجام شود، ادامه داد: این شبکه امکان ارایه سرویس‌های الکترونیکی را با بالاترین سرعت فراهم می‌کند.
شمس با تاکید بر اینکه با بهره‌برداری کامل از شبکه ملی IP و تا پایان برنامه پنجم توسعه ظرفیت شبکه اینترنت کشور تا 20 برابر افزایش می‌یابد، عنوان کرد: هم اکنون ظرفیت شبکه اینترنت 36 گیگابیت برثانیه است که تا دو هفته آینده این ظرفیت به 65 گیگابیت خواهد رسید و تا پایان برنامه پنجم توسعه به نزدیک به 20 برابر ظرفیت فعلی یعنی 500 گیگابیت برثانیه می‌رسد.
 عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شبکه ملی IP قابلیت ارایه سرویس‌های مختلف بر بستر اینترنت و اینترانت، VPLS و MPLS را دارد، بیان داشت: بر بستر این شبکه « اینترنت امن» را می‌توانیم به متقاضیان ارایه دهیم.
وی با بیان اینکه «اینترنت امن» می‌تواند بعد از راه‌اندازی مرکز SOC - مرکز عملیات امنیت شبکه ارتباطات زیرساخت- به متقاضیان ارایه شود، افزود: این شبکه از نفوذ هکرها و تهدید حملات از طریق منابع داخلی و منابع خارجی در شبکه با امکانات بسیار جلوگیری می‌کند. شمس با اشاره به اینکه «اینترنت امن» برای سازمان‌ها، نهادها و بانک‌ها کاربرد خواهد داشت و به نوعی می‌تواند تضمینی بر امنیت شبکه دسترسی برای این دستگاه‌ها باشد، گفت: «اینترنت امن» در طول برنامه پنجم توسعه محقق خواهد شد که مهم‌ترین ویژگی آن جلوگیری از نفوذ در شبکه‌های رایانه‌ای است.این مقام مسوول در شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه راه‌اندازی «اینترنت امن» به این معنا نیست که هم اکنون سرویس‌ها و اینترنت ناامن دراختیار کاربران قرار می‌گیرد، افزود: اما با وجود «اینترنت امن» شبکه‌ای با حساسیت بسیار بالا و با امنیتی به مراتب بالاتر برای کاربران غیرخانگی که نیازمند امنیت اطلاعات شبکه‌ای هستند ایجاد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :