آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3585
تاریخ انتشار : 9 آذر 1390 0:15
تعداد بازدید : 1408

نخستين بار در ایران

دوره های آنلاين مهارت هاي كوتاه مدت برگزار می شود

مجتمع فني تهران براي اولين بار در کشور آموزش های كوتاه مدت را در سطح وسيعي به صورت آنلاين در حوزه هايي همچون فناوري اطلاعات، نرم افزارهاي تخصصي، نرم افزارهاي مهندسي، زبان، مديريت، حسابداري و مهارت های زندگي برگزار می کند.

فناوران - مرتضي متواضع، مدير دپارتمان محتوا و آموزش الكترونيكي مجتمع فني تهران  با بيان اين مطلب گفت: براي استفاده از اين دوره‌ها متقاضي بايد به اينترنت با حداقل سرعت 128كيلوبيت در ثانیه دسترسي داشته باشد. متقاضیان از هم اکنون می‌توانند از طریق پورتال http://www.mftlearning.com   به این دوره‌ها دسترسی یافته و ثبت‌نام کنند.
وي با بيان اينكه با بهره‌برداری از سيستم آموزش‌هاي همزمان (كلاس آنلاين) كاري كرديم كه بتوانيم در حوزه‌هاي وسيع‌تري آموزش الكترونيكي را ارايه دهيم، افزود: هم‌اكنون با توجه به توسعه سيستم‌هاي نرم‌افزاري مجتمع فني تهران در حوزه آموزش‌های الکترونیکی، اين امكان را داريم كه در حوزه‌هاي مختلف بدون اينكه از قبل محتواي الكترونيكي داشته باشيم از حضور زنده استادان به صورت آنلاين در اين نوع آموزش‌ها بهره بگيريم.
به گفته وي، در کلاس‌های آنلاین، فراگير در ساعات مشخصي كه از قبل اعلام می‌شود، به اينترنت متصل شده و وارد كلاس آنلاين مي‌شود. در همان زمان استاد مربوطه نيز در کلاس آنلاين حضور دارد و تدريس مي‌كند؛ در واقع در کلاس‌های آنلاین یا همان آموزش‌های همزمان، كلاس به صورت وب كنفرانس برگزار مي‌شود.متواضع در ادامه افزود: مدرس نیز در کلاس‌های آنلاین می‌تواند تقریبا تمام فعالیت‌های کلاس‌های حضوری را انجام دهد. از جمله اینکه می‌تواند در وایت بورد مجازی مطلب بنویسد و شکل بکشد، فایل پاورپوینت، عکس یا فیلم خود را برای دانشجویان نمایش دهد و حتی محیط صفحه نمایشش را برای دانش پذیران به اشتراک بگذارد.
متواضع گفت: بعد از برگزاري كلاس‌هاي آنلاين در نهايت، آزمون‌ها نيز به صورت الكترونيكي از  دانشجويان گرفته مي‌شود و گواهينامه رسمی مجتمع فنی تهران به قبول شدگان اعطا می‌شود. برخی دوره‌ها نیز به زودی با اعطای مدارک بین‌المللی ارايه می‌شود.

جشنواره کلاس‌های آنلاین
وي با اشاره به برگزاري نمايشگاه الكامپ هفدهم گفت: از يك هفته قبل از نمايشگاه الكامپ به مدت 12 روز به كساني كه در کلاس‌های آنلاین مجتمع فنی تهران ثبت‌نام كنند، تخفيف ويژه 20 درصدی در قالب جشنواره کلاس‌های آنلاين ارایه مي‌دهيم  و در روز اختتامیه جشنواره، یعنی جمعه 25 آذر ماه، قرعه كشي نهایی انجام شده و به پنج نفر از برندگان در قرعه کشی، گوشی تلفن همراه هوشمند و به 10 نفر مودم وایمکس ایرانسل رایگان با یک ماه شارژ رایگان و به 100 نفر یک دوره آموزش الکترونیکی رایگان در درس دلخواه ارايه خواهیم داد.
مشاور عالي مديرعامل مجتمع فني تهران با اشاره به فعاليت اپراتور سوم تلفن همراه و خدماتي كه مي‌توان با استفاده از بستر G3 ارايه داد، افزود: هر بستر ارتباطي به آموزش‌هاي الكترونيكي كمك مي‌كند، از جمله بستر G3؛ آنچه كه مسلم است داشتن ارتباط اينترنتي با سرعت مناسب، شرط لازم براي دوره آموزش الكترونيكي موفق محسوب مي‌شود.
 وي با بيان اينكه در بحث آموزش الكترونيكي مهم‌ترين پيش‌نياز داشتن يك زيرساخت مناسب است، گفت: ممكن است تمام لوازم را براي آموزش الكترونيكي فراهم كنيم ولي اگر زيرساخت مناسب نباشد تمام زحمات در اين زمينه بي نتيجه باقي مي‌ماند و در اين راستا اميدواريم بحث توزيع و سرانه پهناي باند در كشور و قيمت آن نيز شكل مطلوب‌تري یافته تا به صورت خودكار از آموزش‌هاي الكترونيكي بتوان بيشترين بهره‌برداري را داشت.
مهندس مرتضي متواضع افزود: سیاست ما به عنوان مجري آموزش‌های آنلاین مجتمع فنی تهران این است که صرفا بهترین استادان آموزش‌هاي حضوري خود را در آموزش‌هاي آنلاین نيز استفاده كنيم و به همین منظور در حال آموزش دادن استادان مجتمع فني تهران براي حضور فعال در کلاس‌های آنلاين هستیم.
مدير دپارتمان محتوا و آموزش‌هاي الكترونيكي مجتمع فني تهران گفت: ما به عنوان دپارتمان يادگيري الكترونيكي مجتمع فني تهران بر این باوریم که حضور در يک آموزش آنلاين مي‌تواند به مراتب بهینه‌تر از آموزش حضوری باشد.
وي افزود: هدف ما اين است كه با استفاده از فرصتي كه در تعامل با مخاطبان در نمايشگاه الكامپ خواهيم داشت، به توسعه فرهنگ آموزش آنلاين و ايجاد اين باور عمومي که آموزش‌های آنلاين به مراتب بهینه‌تر از آموزش‌های حضوري است کمک کنيم و به جامعه اعلام كنيم كه مجتمع تمام امکانات خود را براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي آنلاين به نحو مطلوب، به موازات آموزش‌هاي كلاسيك و سنتي به کار بسته است. به همين دليل، شرايط خاصي را نیز براي كساني كه در ايام جشنواره و در نتیجه در ایام نمايشگاه الكامپ در اين دوره‌ها ثبت‌نام مي‌کنند، قایل مي‌شويم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :