آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3594
تاریخ انتشار : 9 آذر 1390 0:38
تعداد بازدید : 462

معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم:

امضاي تفاهم نامه همکاري علمي با 13 کشور

معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري از امضاي تفاهم نامه همکاري علمي با
13 کشور خبر داد.

روابط عمومي وزارت علوم- دکتر محمد مهدي نژاد نوري با اعلام اين خبر افزود: وزارت علوم به دنبال توسعه همكاري‌هاي علمي با كشورهاي مختلف جهان است و در اين زمينه تاكنون با 13 كشور تفاهم‌نامه همكاري علمي امضا شده است.
وي گفت: هم‌اكنون موضوع گسترش همكاري‌هاي بين‌المللي علمي پژوهشي در قانون برنامه‌هاي توسعه پنجم، نقشه جامع علمي كشور و آيين‌نامه‌هاي وزارت علوم تاكيد شده است، زيرا امروزه همكاري‌هاي علمي كشورها چه از لحاظ توسعه يك رشته علمي و چه از لحاظ كاربرد و مصرف آن بسيار مهم است.
مهدي نژاد نوري افزود: بلاروس، چين، روسيه، تاجيكستان، قطر، تانزانيا، اكوادر، برزيل، ژاپن، مالزي، كره جنوبي و آفريقاي جنوبي از جمله کشورهايي هستند که وزارت علوم با آنها تفاهم‌نامه همكاري علمي دارد.
وي گفت: همچنين پيرو گسترش همكاري علمي ايران با ديگر كشورهاي جهان، وزارت علوم در اتحاديه‌هاي علمي و پژوهشي و همايش‌هاي تخصصي جهاني حضوري موثر دارد.
معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري افزود: بر اساس تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده، مواردي همچون اعزام دانشجو به طور متقابل، ايجاد كرسي زبان فارسي در كشورها و كرسي زبان‌هاي مختلف در ايران و اعزام متخصصان براي اجراي دوره‌هاي كوتاه مدت انجام
 مي‌شود.
مهدي نژاد نوري گفت: همچنين به منظور گسترش همكاري‌هاي بين‌المللي، پارك‌هاي علم و فناوري به تازگي فعاليت‌هاي بين‌المللي خود را آغاز كرده و در هفته گذشته شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان قراردادي را با پارك علم و فناوري كره جنوبي كه يكي از معتبرترين پارك‌هاي علم و فناوري جهان است، امضا كرد.
وي افزود: بر اساس اين قرارداد، طرفين مي‌توانند در زمينه‌هايي همچون انتقال تجربيات، بازار مشترك و توسعه فناوري با يكديگر
همكاري كنند.
معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم، تحقيقات و فناوري همچنين از امضاي تفاهم‌نامه‌اي ميان وزارت علوم و بانك توسعه اسلامي خبر داد و گفت: بر اساس اين تفاهم‌نامه مقرر شده است كه وزارت علوم برنامه جامعي را در مدت سه ماه تهيه كند و براي بانك توسعه اسلامي بفرستد و بانك توسعه اسلامي نيز اين برنامه را در مدت دو ماه بررسي و نتيجه را اعلام كند تا در نهايت برنامه‌هاي مورد توافق طرفين مشخص و اجرا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :