آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3602
تاریخ انتشار : 9 آذر 1390 0:55
تعداد بازدید : 380

وزیر ارتباطات:

حذف بخش اعظمی از هزینه مشترکان با کسر مکالمات ناموفق زیر 3 ثانیه

وزیر ارتباطات گفت : کارشناسان رگولاتوری پس از اندازه گیری متوجه شده اند اگر 3 ثانیه مبنای حذف هزینه مکالمات ناموفق قرار گیرد، هزینه تعداد زیادی از مکالمات به حساب مشترک منظور نخواهد شد.

خبرگزاری فارس- رضا تقی‌پور در مورد ابهامات موثر بودن یا نبودن مصوبه حذف هزینه مکالمات ناموفق کمتر از 3 ثانیه و تاثیر این مصوبه در قبوض مشترکان گفت: اینکه آیا فرمان End Of Call از طریق گوشی مشترک ارسال می‌شود یا خیر، کاملا مشخص است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند اثبات قطعی ناموفق بودن مکالمه کار راحتی نیست و تاثیر این مصوبه شاید از روی کاغذ فراتر نرود، افزود: اصلا این طور نیست؛ این موضوع کاملا قابل اندازه‌گیری است و زمانی که انجام شد،‌ می‌توانیم آمار مربوطه را اعلام کنیم که چه تعداد از مکالمات ناموفق زیر 3 ثانیه محاسبه نشده است.
تقی‌‌پور در پاسخ به این پرسش که معیار 3 ثانیه چگونه مشخص شده و چرا حداقل مکالمات کمتر از 5 ثانیه معیار قرار نگرفته است، گفت: برای تعیین این معیار سنجش صورت گرفته و بر این مبنا 3 ثانیه تعیین شده است.
وی ادامه داد: یعنی 3 ثانیه از آسمان نیفتاده است؛ واقعا اندازه‌گیری شده و کارشناسان سازمان تنظیم مقررات متوجه شده‌اند که اگر این عدد، مبنا قرار داده شود تعداد زیادی از مکالماتی که به دلیل اشکالات شبکه از بین می‌روند، به حساب مشترک منظور نخواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: هم تعداد این مکالمات قابل‌ اندازه‌گیری است و هم دستورالعمل عدم محاسبه هزینه، در مورد آنها اجرا خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :