آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3603
تاریخ انتشار : 9 آذر 1390 0:56
تعداد بازدید : 1239

مخابرات با همکاری شرکت ZTE چین مرکز آموزشی در کیش راه اندازی کرد

شرکت مشترک خدمات آموزشی بین مرکز آموزش عالی غیر انتفاعی مخابرات ایران به نمایندگی از شرکت مخابرات ایران ( TCI) و شرکت مخابرات استان هرمزگان ( TCH) و شرکت ZTE چین به مرکزیت جزیره کیش تاسیس خواهد شد.

وایمکس نیوز -  هیات مدیره این شرکت با پیشنهاد تاسیس شرکت مشترک خدمات آموزش مخابراتی مشترک با شرکت ZTE چین زیر نظر موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی شرکت مخابرات ایران موافقت کرد و مقرر شد در قرارداد منعقده فی‌مابین دو شرکت، انجام آموزش‌های مورد نیاز سایر کشورهای منطقه نیز جزو وظایف و تعهدات شرکت ZTE درج و بر لزوم ارایه دوره‌های یاد شده برای کشورهای منطقه
تاکید شود.
بر اساس این گزارش، موضوع تفاهم نامه عبارت است از تاسیس شرکت مشترک خدمات آموزشی که با اساسنامه مشخص فعال خواهد شد و این شرکت با سهامداری قانونی شرکت‌های مخابرات ایران، مخابرات هرمزگان و ZTE زیر نظر و مدیریت موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی مخابرات ایران اداره خواهد شد. سهم شرکت مخابرات ایران و شرکت مخابرات استان هرمزگان 51 درصد و سهم ZTE به میزان 49 درصد و محل شرکت جزیره کیش خواهد بود.
این گزارش می‌افزاید براساس تفاهم نامه مربوطه ارایه تمامی آموزش‌های مورد نیاز تجهیزات مخابراتی جدید به کارشناسان و ارتقای مربیان داخلی شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های مخابرات استانی و دیگر کشورهای منطقه، به شرکت مشترک خدمات آموزشی منتقل و این شرکت را به عنوان مجری پیوست‌های آموزشی خود به شرکت‌های خریدار تجهیزات مخابراتی معرفی می‌کند.
براساس این گزارش، هدف از تاسیس شرکت مشترک خدمات آموزشی افزایش کارایی نیروی انسانی و همسویی آموزش گیرندگان با محیط فرهنگی، فرصت آفرینی و ظرفیت‌سازی عملی برای شرکت مخابرات است. همچنین توانمندسازی مربیان و مدرسان مرکز آموزش شرکت مخابرات ایران و دستیابی به مربیان بومی از دیگر اهداف تاسیس این شرکت ذکر شده است.
بر اساس تفاهم نامه، اعضای هیات مدیره شرکت مشترک خدمات آموزشی شامل سه نفر از شرکت مخابرات ایران و دو نفر از شرکت ZTE  بوده و مدیرعامل از سوی ZTE منصوب خواهد شد.
گفتنی است از سوی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران دکتر غلامعلی حسنی صدر، مدیرکل مرکز آموزش شرکت مخابرات ایران، مهندس جمشید قضاتی مشاور مدیرعامل و مدیر پروژه‌های تامین تجهیزات و مهندس بابک تراکمه، مدیرعامل شرکت مخابرات استان هرمزگان به عنوان نماینده حقوقی شرکت مخابرات ایران در شرکت جدید التاسیس  معرفی شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :