آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37211
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:50
تعداد بازدید : 584

مهر اقتصاد برای اتصال به شتاب تقاضا داد

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش سرمایه این بانک به یکهزار میلیارد تومان، گفت: با توجه به لزوم رعایت نسبت ۵۱ درصدی تامین سرمایه از محل پذیره نویسی، در آینده ۵۱۰ میلیارد تومان پذیره نویسی خواهیم کرد.

خبرگزاری فارس- غلامحسین تقی با اشاره به نصب تابلو جدید این نهاد به نام بانک مهر اقتصاد، گفت: تابلو حدود 90 درصد شعب بانک به این نام تغییر کرده است.
وی با بیان اینکه این بانک هنوز به شبکه شتاب متصل نشده است اما با برخی بانک‌ها ارتباط داخلی برقرار کرده‌ایم، افزود: با بانک مرکزی مکاتبه شده تا بانک مهر اقتصاد هم به این سامانه متصل شود.
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه همه اقدامات لازم و مورد نظر بانک مرکزی انجام شده است، گفت: حدود 800 شعبه داریم و امیدواریم تا پایان سال 93 سرمایه بانک را از 400 میلیارد تومان به بیش از یکهزار میلیارد تومان افزایش دهیم. به گفته وی این افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی تامین خواهد شد.
وی درمورد انجام نگرفتن پذیره‌نویسی برای تامین سرمایه بانک، گفت: اشکال اصل چهل و چهاری که به ما وارد کردند همین مساله بود؛ با توجه به برنامه‌ریزی برای افزایش سرمایه بانک به یکهزار میلیارد تومان حداقل باید 510 میلیارد تومان پذیره‌نویسی کنیم.
نتاج درخصوص میزان تسهیلات پرداختی در شش ماهه اول سال جاری، گفت: در این مدت حدود شش هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
وی در پاسخ به این سوال که در شرایط محدودیت منابع بانک‌ها، شما چگونه رشد 40 درصدی را تجربه کرده‌اید، گفت: به دلیل اینکه بازگشت اقساط و تسهیلات بانک مهر اقتصاد به طور متوسط سه تا چهار سال است و بانک در خرید املاک و سرمایه‌گذاری‌‌های مستقیم نداشته است، بازگشت منابع سریع‌تر و توان تسهیلات‌دهی بیشتر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :