آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37212
تاریخ انتشار : 12 آبان 1392 10:51
تعداد بازدید : 2529

کارت های سوخت در لیست سیاه به محض استفاده سوزانده می شوند

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح ساز و کار جدید سوزاندن کارت های سوخت غیرمجاز هشدار داد: صاحبان خودرو در صورت مفقود شدن کارت سوخت بلافاصله به مراجع مربوطه موضوع را اعلام کنند، در غیر این صورت صاحب کارت مسوول و ممکن است به عنوان متخلف با وی برخورد شود.

خبرگزاری مهر- محسن روحانی با بیان اینکه یکی از پایش‌های جاری و مداوم مرکز داده سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش، کنترل کارت‌هایی است که در لیست سیاه قرار دارد، گفت: از طریق ارتباط آنلاین و آفلاین جایگاه‌های سوخت با دیتاسنتر شرکت ملی پخش می‌توان سوخت‌گیری کارت سوخت‌های مفقود شده را شناسایی کرد.
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، افزود: زمانی که کارت سوخت یک فرد مفقود می‌شود، با مراجعه به مراکز پیشخوان دولت و خدمات مشتریان این امر به اطلاع دفاتر و به تبع آن دیتاسنتر شرکت ملی پخش می‌رسد.
این مقام مسوول با بیان اینکه بسته‌های لیست سیاه کارت سوخت تهیه شده در مرکز داده به تمام جایگاه‌های سوخت‌رسانی در کل کشور ارسال و وارد کامپیوتر آن می‌شود، گفت: زمانی که یک کارت به منظور سوخت‌گیری وارد کارتخوان تلمبه جایگاه می‌شود، با لیست سیاه تطبیق داده شده و در صورتی که در لیست باشد، بلافاصله سوزانده می‌شود.
وی افزود: در صورتی که ارتباط کارتخوان تلمبه با کامپیوتر جایگاه قطع باشد سوخت به مشتری تحویل داده و بعد از وصل شدن ارتباط، اطلاعات تراکنش آن به دیتاسنتر شرکت پخش برای پیگیری ارسال
می‌شود.
روحانی با اعلام اینکه در برخی از جایگاه‌های سوخت‌رسانی کشور به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی، سوخت‌گیری به صورت آنلاین انجام می‌شود، گفت: در زمانی که ارتباط کارتخوان تلمبه با کامپیوتر جایگاه وجود دارد سوخت به مشتری تحویل می‌شود و در غیر این صورت امکان سوخت‌گیری وجود نخواهد داشت.
وی در مورد تمهیدات شرکت در صورت بروز مشکلاتی چون تشکیل صف طولانی و نارضایتی مشتریان در زمان قطع کارت‌خوان با کامپیوتر جایگاه چه بوده است، گفت: جایگاه‌هایی که با سیستم آنلاین سوخت‌رسانی می‌کنند در دسترس پشتیبان سامانه هوشمند سوخت هستند و در صورت بروز هر نوع مشکل، بلافاصله برطرف
می‌شود.
به گفته روحانی، در جایگاه‌هایی که این دسترسی سخت‌تر باشد (جایگاه‌های جاده‌ای) سیستم غالبا به صورت آفلاین سوخت‌رسانی می‌کند. در این صورت در زمان ارتباط کارتی که در لیست سیاه باشد سوزانده و در زمان قطع ارتباط، اطلاعات آن برای پیگیری ذخیره می‌شود.
وی درباره پیگیری افراد متخلف گفت: کمیته تخلفات شرکت ملی پخش با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، افراد و جایگاه‌های متخلف را شناسایی می‌کنند و سایر مراحل قانونی از قبیل پرداخت جریمه و ... در مورد آنها اجرا می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :