آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37278
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 10:13
تعداد بازدید : 712

پرداخت اینترنتی بانک ها از آذرماه متوقف می شود

مدیرعامل شاپرک با بیان اینکه پذیرش تمامی پرداخت های اینترنتی در شبکه شتاب از طریق بانک ها متوقف و در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک متمرکز می شود، تاکید کرد: فروشگاه های مجازی باید برای فروش اینترنتی نماد اطمینان و مجوز کسب داشته باشند.

ایسنا- سامان قطبی درباره ارایه خدمات پرداخت اینترنتی از طریق شاپرک گفت: تمامی پرداخت‌های اینترنتی از آذر ماه سال جاری در شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک متمرکز و تراکنش‌ها صرفا از طریق این شبکه انجام می‌شود و پذیرش تمامی پرداخت‌های اینترنتی در شبکه شتاب از طریق بانک‌ها متوقف خواهد شد.
به گفته او درگاه اینترنتی بانک‌ها کماکان فعال خواهد بود اما خرید اینترنتی از مسیر شاپرک که متعلق به بانک‌هاست انجام می‌شود.
مدیرعامل شاپرک با تاکید بر اینکه کار بانکی حتما از طریق بانک‌ها انجام خواهد شد گفت: این اقدام انجام می‌شود تا مقررات حاکم بر نظام پرداخت اجرا شود تا ذی‌نفعان راضی باشند.
قطبی با بیان اینکه پرداخت‌ها از طریق درگاه شرکتی که سرویس ارایه می‌دهند انجام می‌شود، گفت: 12 شرکت در این زمینه وجود دارد که شش شرکت تاکنون فعال شده‌اند. وی با بیان اینکه پیش از این نیز این سامانه فعال بوده است، گفت: فروشگاه‌های مجازی باید برای فروش اینترنتی نماد اطمینان و مجوز کسب داشته باشند که در این زمینه باید به وزارت بازرگانی مراجعه و درخواست اخذ مجوز کسب بدهند.
وی افزود: به فروشگاه‌های مجازی فرصت زمانی داده می‌شود و در این راستا با وزارت بازرگانی نیز هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.
قطبی با بیان اینکه برای جلوگیری از توقف یا اختلال در ارایه خدمات پرداخت اینترنتی به پذیرندگان، هماهنگی‌های لازم بین بانک‌های ارایه‌کننده این خدمت، شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت و شاپرک در دست اقدام است، گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات این یکپارچه‌سازی بی‌نیازی از تعدد درگاه‌های پرداخت بوده و پذیرنده اینترنتی صرف نظر از بانک مورد نظر خود برای واریز وجوه می‌تواند از بین شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت دارای مجوز که فهرست آنها در سایت شاپرک موجود است یکی را انتخاب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :