آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37279
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 10:15
تعداد بازدید : 812

مسابقات پیامکی و جوایزی که به دست مشترکان نمی رسد

پیامک های مسابقه های پیامکی که از طرف اپراتورها ارسال می شود، امروز دیگر برای همه مشترکان موبایل آشناست و کسی نیست که تاکنون پیامک دعوت به یک مسابقه به دستش نرسیده باشد.

معمولا این مسابقه‌ها توسط شرکت‌های خصوصی همکار اپراتورهای تلفن‌همراه برگزار می‌شود و اپراتور به طور مستقیم نقشی در برگزاری آنها ندارند.
خبرگزاری فارس- این مسابقات رفته‌رفته متقاضیان بیشتری جذب کرده‌اند و رونق گرفته‌اند؛ اما گاهی نیز این مسابقات دچار مشکلاتی می‌شوند.
از جمله اینکه در یکی از پیامک‌های مسابقه که ایرانسل برای برخی مشترکان خود ارسال کرده، نکته مبهمی وجود دارد.
در این پیامک آمده است: «شارژ هدیه. فقط امروز. بدون قرعه‌کشی. همه برنده هستید. برای دریافت شارژ 1000 تومانی: اکنون عدد یک را به شماره 84888 پیامک کنید و وارد مسابقه «سرزمین من» شوید.
پس از اینکه مشترک به این پیامک پاسخ می‌دهد، بلافاصله پیامک بعدی برای مشترک ارسال می‌شود.
متن پیامک بعدی به این شرح است: «سلام دوست عزیز. به مسابقه «سرزمین من» خوش آمدی. شما تا الان برنده یک شارژ 1000 تومانی هستی. امشب هم در قرعه‌کشی یک سکه تمام بهار آزادی شرکت داده می‌شوی. اگر برنده شدی که خوش به حالت، اگر هم برنده سکه نشدی فردا کد شارژ برات ارسال می‌شه. برای دریافت سوال اول SARZ را به 8282 بفرستید. قیمت: 120 تومان». اما اکنون سه روز از فردای آن وعده می‌گذرد و خبری از کد شارژ نیست. اکنون روشن نیست که پیامکی که مشترک ارسال می‌کند با هزینه معمولی 89 ریال فارسی تا 22 تومان لاتین (بدون در نظر گرفتن طرح‌های تخفیفی اپراتور) محاسبه شده یا به قیمت 120 تومان پیامک مسابقه.
اما با احتساب نازل‌ترین قیمت (هر پیامک 89 ریال)، آنچه از ظاهر امر بر می‌آید این است که تعدادی از مشترکان با هدف دریافت هدیه، به ارسال پیامک تشویق شده‌اند و سودی را نصیب اپراتور کرده‌اند.
اگرچه مسوولیت مستقیم برگزاری این مسابقات برعهده شرکت‌های خصوصی همکار اپراتور است نه اپراتور، اما مشترکان این قبیل اقدامات را از چشم اپراتور می‌بینند و نسبت به اپراتور بدبین می‌شوند. مهم‌تر از مشکل بی‌اعتمادی، پیگیری حق مشترکانی که به ارسال پیامک تشویق شده‌اند محفوظ است.
شرکت تامین‌کننده محتوا (بیپ) در پاسخ به علت اینکه چرا به‌رغم وعده داده شده، هدیه برای مشترکان ارسال نشده، توضیح داد: «نحوه اهدای جایزه در مسابقه «سرزمین من» در روزهای اخیر به این صورت بوده که شرکت‌کنندگان پس از ثبت‌نام و شرکت در مسابقه، در قرعه‌کشی یک سکه بهار آزادی شرکت داده می‌شوند که نتیجه آن در روز بعد، از طریق قرعه‌کشی مشخص می‌شود و از طریق پیامک به اطلاع همه ثبت‌نام کنندگان می‌رسد. همچنین به همه کسانی که در قرعه‌کشی سکه برنده نشده‌اند یک شارژ 1000 تومانی ایرانسل اهدا می‌شود. اعضای مسابقه و برندگان کارت شارژ، به طور خودکار پیامکی حاوی کد جایزه دریافت می‌کنند که با ارسال آن کد به شماره 8282 طبق دستورالعمل می‌توانند رمز شارژ خود را دریافت کنند.
نرم‌افزار این مسابقه از سوی شرکت برگزارکننده (در این مورد بیپ) به گونه‌ای طراحی شده که اگر به هر دلیلی کد جایزه به دست برندگان نرسد، ارسال این پیامک در روزهای آینده نیز تکرار خواهد شد، تا زمانی که همه برندگان شارژهای خود را دریافت کنند.
شرکت ارایه‌دهنده این مسابقه به شرکت‌کننده اطمینان می‌دهد که حق آنها برای دریافت شارژ محفوظ بوده و کد جایزه از شماره 8282 برای اعضا ارسال خواهد شد.»
براساس این گزارش تا زمان تنظیم این گزارش هنوز خبری از وعده مذکور نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :