آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37282
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 10:21
تعداد بازدید : 616

دستگیری کارمندی که اسناد مجازی جابه جا می کرد

رییس پلیس فتای پایتخت از دستگیری کارمندی خبر داد که با دسترسی به پسورد مدیریت، اقدام به جابه جایی میلیون ها تومان پول کرده بود.

ایسنا- سرهنگ محمدمهدی کاکوان در تشریح جزییات این خبر، گفت: در 28 خردادماه پارسال شکایت مرد جوان به نام «امین» که وکیل حقوقی یکی از شرکت‌های فعال در زمینه توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری بود، واصل شد.
وی با بیان اینکه پرونده این فرد تحت عنوان «دسترسی غیرمجاز به داده‌های این شرکت»، به این پلیس ارجاع شد، گفت: ماموران در تحقیقات ابتدا وکیل این شرکت را به اداره مبارزه با جرایم سایبری دعوت و این فرد پس از حضور، به ماموران گفت که یکی از پرسنل شرکت به نام «سعید» با سوءاستفاده از جایگاه شغلی خود و با سوءنیت قبلی در اقدامی برنامه‌ریزی شده مبادرت به جعل و صدور چند فقره بن کارت بدون رمز و صدور اسناد مجازی کرده است.
کاکوان با بیان اینکه «امین» در اظهاراتش عنوان کرد که روش دستیابی متهم به رمز نیز از طریق پسورد مدیریت بوده، گفت: بررسی‌ها نشان داد «سعید» پس از نفوذ به سیستم مدیریت، اقدام به خرید اینترنتی اجناس و نفوذ به کارت‌ها از طریق کشیدن کارت در سیستم و دریافت آن به وسیله چک می‌کند که از این طریق مبادرت به جابه‌جایی میلیون‌ها تومان از طریق این اسناد مجازی می‌کند.
رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه با عملیات ویژه ماموران اداره مبارزه با جرایم اینترنتی، «سعید» شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس احضار شد، گفت: در تحقیقات به عمل آمده، این متهم به جرم خود اعتراف کرد و سرانجام پرونده به دادسرا ارسال شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :