آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37303
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 10:56
تعداد بازدید : 589

نظارت بر 400 هزار واحد تولیدی در طرح پایش کمیت و کیفیت کالا

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طی طرح نظارتی ویژه بررسی کمیت و کیفیت کالا، برای بررسی نحوه عرضه کالا از سه ماه گذشته بیش از 400 هزار واحد اقتصادی در سراسر کشور مورد بازرسی و کنترل قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر- فراهانی افزود: این طرح با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط از سازمان استاندارد از سه ماه گذشته و با هدف جلوگیری از بروز تخلف و اقدامات برخی افراد فرصت‌طلب و سودجو در واحدهای تولیدی، شرکت‌های پخش کالا، واحدهای عمده‌فروش و خرده‌فروش در سراسر کشور آغاز شد.
به گفته فراهانی، رویکرد حوزه بازرسی، رویکرد پیشگیرانه است و بازرسان با پایش به موقع بازار در ابتدا تمام سعی خود را معطوف به این مهم دارند که از وقوع تخلف جلوگیری کنند، اما در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان وفق مقررات برخورد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه این اقدام به منظور حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و پیشگیری از تخلفات انجام می‌شود، گفت: در شرایط کنونی عمده مشکلات مردم در بازار مربوط به کم فروشی و کمیت و کیفیت کالاهای بسته‌بندی شده است.
فراهانی گفت: مردم در صورت مواجهه با هرگونه تخلف احتمالی می‌توانند با سامانه 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور تماس گرفته و شکایات خود را تحویل دهند و مطمئن باشند که نتایج حاصله از بازرسی به شاکی گزارش داده خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :