آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37304
تاریخ انتشار : 13 آبان 1392 10:57
تعداد بازدید : 984

رییس کمیسیون ساماندهی بازار نصر کشور:

تجمیع اطلاعات واحدهای صنفی به بازار نرم افزار شیراز رونق می بخشد

رییس اتحادیه رایانه شیراز و رییس کمیسیون ساماندهی و نظم بخش بازار نصر کشور با بیان اینکه طرح پیاده سازی صندوق مکانیزه فروش منجر به رونق بازار شرکت های نرم افزاری استان ها خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه اجرای این طرح توسط خود شرکت های استانی صورت می گیرد، می تواند بازار نرم افزار را از خمودگی و رکود خارج کند.

فناوران- ناصر مهرتاش افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیسیون نظم بخش و رونق بازار است که سعی کرده‌ایم با اجرای این طرح در استان شیراز تا حدودی شرکت‌های نرم‌افزاری را به ادامه کسب و کار در این بازار خراب امیدوار کنیم. وی با بیان اینکه شیراز یکی از استان‌های پایلوت اجرای این طرح است، گفت: در شیراز 60 هزار واحد صنفی دارای مجوز وجود دارد که تجهیز شدن این واحدهای صنفی به نرم‌افزارهای فروش بازار بزرگی برای شرکت‌های نرم‌افزاری ایجاد می‌کند.
مهرتاش افزود: طبق قانون تا پایان سال 92 باید 10 اتحادیه واحدهای صنفی را ملزم به نصب صندوق مکانیزه کنند که اتحادیه رایانه شیراز نیز یکی از آنهاست.
وی گفت: سال 91 و 92 در مجموع واحدهای صنفی 20 اتحادیه باید این طرح را اجرایی کنند، در غیر این صورت واحد صنفی ماهی 150 هزار تومان جریمه خواهند شد.
رییس کمیسیون ساماندهی بازار نصر کشور در مورد معافیت مالیاتی واحدهای صنفی گفت: به طور یقین سازمان امور مالیاتی معافیت مالیاتی ماده 101 را برای واحدهای صنفی که از صندوق مکانیزه نصب کرده‌اند، لحاظ خواهد کرد. مهرتاش با بیان اینکه باید واحدهای صنفی در این مورد توجیه شوند، گفت: برای اطلاع‌رسانی و توجیه روسای اتحادیه‌ها تاکنون 40 جلسه برگزار کرده‌ایم، گفت: باید برای اصناف دلایل پیاده‌سازی این طرح توضیح داده شود تا آنها تبعات اجرا نشدن آن را بدانند.
وی افزود: هنوز بسیاری از اتحادیه‌ها را باید با این طرح آشنا کرد تا به ضرورت اجرای آن پی ببرند. وی در مورد چگونگی انتخاب شرکت‌های نرم‌افزاری گفت: یکسری آیتم برای شرکت‌هایی که می‌خواهند در مناقصه شرکت کنند گذاشته‌ایم که مهم‌ترین آن کسب رتبه پنج تولید نرم‌افزار از شورای عالی انفورماتیک است.
وی افزود: شرکت‌های نرم‌افزاری در عین حال باید عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه باشند و نام آنها در سازمان ارزش افزوده امور مالیاتی ثبت شده باشد.
وی افزود: شرکت‌های نرم‌افزاری همچنین باید رزومه کاری و لیست بیمه ارایه دهند تا مشخص باشد که چقدر می‌تواند نرم‌افزار را پشتیبانی کند.
مهرتاش گفت: شرکت‌هایی که در مناقصات برنده شوند را به اتحادیه‌ها معرفی می‌کنیم تا بر اساس ساختار واحدهای صنفی هر اتحادیه نرم‌افزار تولید کنند.
وی در مورد بخش مربوط به سخت‌افزار صندوق مکانیزه فروش گفت: واحدهای صنفی که PC یا لپ‌تاپ دارند می‌توانند با نصب نرم‌افزارهای مورد تایید سازمان امور مالیاتی مجهز به این سیستم شوند.
وی با تاکید بر اینکه اصناف مجبور به استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه نیستند گفت: مهم جمع‌آوری اطلاعات از طریق نرم‌افزار است که این امر با سیستم کامپیوتری و نوت‌بوک اجرا می‌شود و ضرورتی به نصب صندوق نیست. وی گفت: در نظر داریم که کار را به گونه‌ای پیش ببریم که واحدهای صنفی به خاطر بی‌اطلاعی متضرر نشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :