آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37381
تاریخ انتشار : 14 آبان 1392 10:2
تعداد بازدید : 901

براساس برنامه 100 روزه وزیر ارتباطات

ظرفیت اینترنت تا چهار آذر ماه 60 درصد افزایش می یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه 100 روزه خود از شرکت ارتباطات زیرساخت خواست پهنای باند اینترنت بین الملل را تا 40 گیگابایت و اینترنت داخلی را تا 30 گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد و یکهزار و 500 کیلومتر فیبرنوری در کشور راه اندازی کند.

خبرگزاری مهر- در پی تدوین برنامه‌های 100 روزه رییس دولت برای بهبود امور در حوزه‌های اساسی کشور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برنامه 100 روزه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و زیرمجموعه این وزارتخانه تدوین کرد که با احتساب آغاز بازه زمانی 100 روزه از 24 مرداد ماه این پروژه‌ها باید تا چهار آذرماه امسال اجرایی شود.
محمدرضا فرنقی‌زاد، رییس مرکز روابط عمومی‌ و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های مدنظر برای شرکت ارتباطات زیرساخت طی 100 روز پرداخت و گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور و براساس دستور وزیر ارتباطات، شرکت زیرساخت موظف به افزایش پهنای باند اینترنت بین‌الملل تا سقف 40 گیگابایت و پهنای باند اینترنت داخلی تا سقف 30 گیگابایت بر ثانیه شده است.
وی افزود: از این رو و براساس اعلام پیشرفت این دستور از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، هم‌اکنون تجهیزات اجرای این پروژه نصب و امور اولیه انجام آن صورت گرفته و پالایش پهنای باند مورد نظر نیز عملیاتی شده و تمامی ‌مقدمات برای انجام این دستور وزیر تا روز چهارم آذرماه فراهم است.
فرنقی‌زاد با اشاره به راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت –SOC – در شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های 100 روزه این بخش گفت: در این زمینه نیز مقدمات کار فراهم شده، تجهیزات سایت مرکزی نصب و به تدریج در استان‌ها نیز این تجهیزات در حال نصب است که به زودی طی مراسمی ‌از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت این مرکز به صورت رسمی ‌به بهره‌برداری رسیده و کار خود را آغاز خواهد کرد.
این مقام مسوول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای طرح سیگنال رسانی صداوسیما در فاز مراکز استانی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مدنظر وزیر ارتباطات نام برد و گفت: این پروژه با همکاری سازمان صداوسیما و با هدف استفاده بهينه و ارتقای كيفيت در انتقال صدا و تصوير، مراحل نهایی خود را می‌گذراند و براساس اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت در مهلت زمانی مدنظر اجرا خواهد شد.
وی از اجرای یکهزار و 500 کیلومتر فیبرنوری توسط شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یکی دیگر از وظایف این شرکت برای تحقق برنامه 100 روزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی خبر داد و گفت: این تکلیف هم‌اکنون به صورت 100 درصد اجرایی شده و یکهزار و 500 کیلومتر فیبرنوری زیربار رفته است.
براساس آخرین اطلاعات منتشر شده ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل حدود 72 گیگابایت بر ثانیه است که با اجرای این برنامه به بیش از 100 گیگابایت بر ثانیه خواهد رسید و حدود 60 درصد به پهنای باند اینترنت کشور اضافه می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :