آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37470
تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 9:48
تعداد بازدید : 651

سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی هشدار داد:

کالا در گمرک بماند تصاحب می کنیم

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نسبت به تسریع در ترخیص کالاهای وارداتی از گمرکات کشور توسط واردکنندگان تاکید کرد.

ایرنا- اردشیر محمدی از واردکنندگان کالا خواست تا برای جلوگیری از متروکه شدن کالاهای وارداتی، در زمان معین شده در قانون امور گمرکی نسبت به ترخیص کالاهای خود اقدام کنند.
وی گفت: کالاهای وارداتی سرمایه ملی هر کشوری است که برای تامین آنها ارز از کشور خارج می‌شود و ضرورت دارد این سرمایه ملی به گونه‌ای صحیح مدیریت شده تا از تضییع آنها جلوگیری شود.
محمدی گفت: واردکنندگان و دستگاه‌های متولی با تسریع در تعیین تکلیف کالاهای وارداتی می‌توانند از این سرمایه ملی صیانت کرده و موجب کاهش قیمت تمام شده کالا کردند.
محمدی با اشاره به فرآیند واردات کالا در سایر کشورها افزود: در اکثر کشورها، توقف کالا در مبادی ورودی معنا و مفهوم ندارد و مقررات محدودکننده که موجب توقف کالا می‌شود، تسهیل شده است.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در مورد نقش سازمان متبوع در حمایت از واردکنندگان افزود: این سازمان در راستای وظایف حاکمیتی خود نهایت همکاری را با صاحبان کالاهای متروکه داشته است و در صورت مراجعه صاحبان کالاهای مذکور و اخذ مجوزهای قانونی حداکثر مساعدت را با سازمان‌های متولی و صاحبان کالا برای اعاده کالا به گمرکات خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :