آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 37473
تاریخ انتشار : 15 آبان 1392 9:59
تعداد بازدید : 1020

آغاز ثبت نام همین پنج شنبه

سه سالن الکامپ نوزدهم به دولتی ها اختصاص یافت

مدیرکل دفتر توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات و دبیر شورای سیاست گذاری الکامپ، با اعلام زمان قطعی ثبت نام الکامپ نوزدهم گفت: طبق مصوبه شورای سیاست گذاری، پنج شنبه 16 آبان ماه زمان قطعی ثبت نام الکامپ تعیین شده و این زمان غیرقابل تغییر است.

فناوران- امیرمسعود عطایی با بیان اینکه تاخیر در زمان ثبت‌نام به درخواست رییس نصر کشور بوده است، افزود: این تاخیر بیشتر به منظور شفاف‌سازی در خصوص مسایل ارزی و ریالی و همچنین جانمایی غرفه‌ها و حصول هماهنگی بین دست‌اندرکاران الکامپ است.
وی گفت: براساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری، جانمایی غرفه‌ها تحت نظارت کمیسیون نظارتی الکامپ انجام خواهد شد که نماینده شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، نظام صنفی رایانه‌ای و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت در آن حضور دارند.
عطایی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به خاطر عقب انداختن زمان ثبت‌نام الکامپ متعهد شده است که برای مشارکت بیشتر اعضا در الکامپ تلاش کند. وی با بیان اینکه تاکنون هشت شرکت خارجی به صورت مستقیم برای حضور در نمایشگاه الکامپ پیش ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: تاکنون 420 شرکت نیز پیش ثبت‌نام کرده‌اند و برآورد ما این است که تمام 30 هزار متر فضای نمایشگاه پر شود. وی با پیش‌بینی اینکه استقبال چشمگیری از نمایشگاه الکامپ نوزدهم خواهد شد، گفت: پیش ثبت‌نام‌ها نشان می‌دهد که از الکامپ امسال استقبال بسیار خوبی شود. عطایی همچنین از حضور پررنگ دولتی‌ها در الکامپ نوزدهم خبر داد و گفت: طبق بخشنامه معاونت اجرایی ریاست جمهوری سازمان‌های دولتی مکلف به حضور در الکامپ هستند.
وی افزود: از این رو امسال سه سالن برای دولت الکترونیک در نظر گرفته شده است. وی گفت: امسال در نمایشگاه شاهد نمایش دستاوردهای ICT پلیس به اضافه 10، شهرداری، قوه قضاییه، شبکه ملی ارتباطات، شبکه شتاب، پرونده الکترونیکی سلامت، کارت ملی هوشمند، کارت سوخت و غیره خواهیم بود.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت: با حضور آقای جهانگرد در شورای سیاست‌گذاری و مصوبه دولت امسال حضور دولتی‌ها در الکامپ بسیار چشمگیر خواهد بود.

مصوبات الکامپ
در همین حال کاظم آیت‌اللهی رییس نصر کشور نیز در این خصوص گفت: طبق توافق به عمل آمده در شورای سیاست‌گذاری، شرکت‌ها می‌توانند 16 آبان ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
وی افزود: مهم‌ترین خواسته نظام صنفی رایانه در رابطه با ایجاد شفافیت بیستر در نحوه دریافت مبالغ ارزی اجاره غرفه‌ها بود به همین دلیل زمان ثبت‌نام به تاخیر افتاد. وی همچنین در مورد جابه‌جایی زمان ثبت‌نام الکامپ نوزدهم از شنبه 18 به پنج‌شنبه 16 آبان ماه سال‌جاری گفت: دلیل این تغییر زمان به خاطر وقت کم شرکت‌ها برای ثبت‌نام و برنامه‌ریزی بود.
وی افزود: اکنون که مصوبات شورای سیاست‌گذاری مشخص و به امضای طرفین رسیده است نگرانی‌های صنف درباره مشکلات ارزی و ریالی و جانمایی غرفه‌ها تا حدودی حل شده و می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
رییس نصر کشور در پاسخ به اینکه وجوه ثبت‌نام شرکت‌ها به چه حسابی واریز خواهد شد، گفت: تمام وجوه واریزی به حساب شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌ها خواهد بود. وی گفت: سازمان برای اعلام عمومی‌ بیانیه‌ای صادر کرده که مصوبات جلسه دیروز شورای مرکزی در آن درج شده است.
براساس این گزارش در بیانیه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور آمده است: به اطلاع عموم اعضای صنف می‌رساند آخرین مصوبات شورای سیاست‌گذاری الکامپ نوزدهم، مورخ 14 آبان ماه با حضور رییس سازمان فناوری اطلاعات، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و رییس سازمان به این شرح است:
1. ثبت‌نام و جانمایی رسمی ‌از تاریخ 16 آبان ماه سال‌جاری آغاز می‌شود؛ چگونگی و جزییات آن براساس مصوبات کمیته اجرایی قبل از آغاز ثبت‌نام اعلام خواهد شد. این روند، آغاز جانمایی و پارامتر دیگری در جانمایی حایز امتیاز نیست.
2. مصوب شد پنج درصد متراژ غرفه مشارکت‌کنندگانی که مشمول طرح ارزی، ریالی هستند با تعرفه ارزی و 95 درصد با تعرفه ریالی محاسبه شود. تراکنش‌های مالی از طریق حساب شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌ها خواهد بود.
3. مقرر شد از عموم مشارکت‌کنندگان و مشارکت‌کنندگان مشمول طرح ارزی، ریالی با پرداخت هزینه غرفه به شرح بند دو، دیگر تعهدنامه ارزی، ریالی اخذ نگردد.
4. نمایندگان سازمان در جمع نظارت بر حسن اجرای توافقات حضور داشته و آمادگی پاسخگویی به مشارکت‌کنندگان را دارند.
5. شرایط ایجاد شده حاصل تعامل همه دستگاه‌ها با مدیریت رییس سازمان فناوری اطلاعات و همراهی شرکت نمایشگاه‌ها و عوامل اجرایی در راستای تحقق نسبی خواسته‌های صنف و برا ی ایجاد شرایط هر چه بهتر برگزاری الکامپ است.
6. انتظار دارد با استقبال هرچه بیشتر عموم اهالی صنف، الکامپ نوزدهم نماد توانمندی فعالان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور باشد و سبب رونق مضاعف کسب و کار در این حوزه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :