آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38345
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 10:47
تعداد بازدید : 579

امضای تفاهم نامه میان رایتل و وزارت نفت

اپراتور سوم ارتباطی کشور برای ارایه خدماتی در زمینه سلامت با سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرد.

خبرگزاری ایسنا- مجید صدری  مدیرعامل رایتل در مراسم امضای این قرارداد گفت: با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های رایتل عقد قرارداد و تفاهم‌نامه با سازمان‌های بزرگ است در نخستین گام به امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت پرداختیم تا با بهره‌گیری از امکانات ارزش افزوده رایتل بتوانیم خدماتی را به این سازمان ارایه کنیم. وی یادآور شد: تفاهم نامه‌ای که میان این دو نهاد به امضا می‌رسد در شش محور اصلی تهیه شده که از جمله این محورها می‌توان به ارایه خدمات پهنای باند، ارایه خدمات سلامت، ارایه خدمات در آمبولانس‌های وزارت نفت، ارایه خدمات شارژینگ و استفاده از سرشماره‌های رایتل و امکان استفاده از خدمات آموزش همراه اشاره کرد.
صدری با بیان اینکه ارایه این خدمات در حال حاضر به طور پایلوت در استان تهران صورت می‌گیرد، گفت: امضای چنین تفاهم‌نامه‌ای کار را برای ما بسیار دشوار می‌کند چراکه بحث سلامت بحث ویژه‌ای است که بار مسوولیت سنگینی بر دوش ما می‌گذارد.
محمدجواد کیان -مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت- نیز در این مراسم گفت: استفاده از موبایل در حوزه سلامت مقوله جدیدی است که به تازگی در دنیا باب شده است. وی گفت:‌ ما برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای ارتقای سلامت افراد داریم و در حال حاضر وزارت نفت به حدود 800 هزار نفر خدمات سلات ارایه می‌دهد و با در اختیار داشتن 246 مرکز بهداشتی و 9 بیمارستان فعالیت‌های خود را دراین حوزه دنبال می‌کند.
کیان با بیان اینکه اکنون یکی از بخش‌های مهم به سلامت الکترونیک مربوط می‌شود، گفت:‌ در حال حاضر برای ارایه خدمات پزشکی از راه دور 26 مرکز در کشور داریم که اکنون با امضای این تفاهم‌نامه می‌توان خدمات مختلفی را در این مراکز و سایر مراکز مورد استفاده قرار داد. مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت گفت: کارت هوشمند سلامت و ارسال تصاویر رادیولوژی به شیوه فکسی از دیگر برنامه‌های ماست که در آینده نزدیک ارایه خواهد شد. وی گفت: اکنون با امضای این تفاهم‌نامه با اپراتور سوم می‌توان در حوزه‌های مختلفی مانند خدمات درمانی که در آمبولانس‌ها و شناورهای ما ارایه می‌شود از خدمات 3G نیز بهره گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :