آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38358
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 11:2
تعداد بازدید : 908

مایکروسافت می خواهد برند مطرح گوشی باشد

مایکروسافت با خرید نوکیا ظاهرا قصد دارد برای ساخت گوشی های هوشمندش یک برند تجاری جدید با نام خود ثبت کند.

فناوران- گزارش‌ها حاکی است مایکروسافت در حال طراحی و تولید گوشی‌ هوشمندی از سری سرفیس با نام تجاری خود است.  مدیران بخش تجاری ویندوزفون عرضه گوشی با نام مایکروسافت را تایید و اعلام کرده‌اند که این شرکت در حال تحقیق و بررسی روی گوشی هوشمندی تحت نام و برند مایکروسافت است.
وینت دورانی، یکی از مدیران بخش تجاری ویندوزفون همچنین تایید کرده در صورتی که همه پیش‌بینی‌ها درست از آب درآید و مراحل خرید نوکیا به خوبی پیش رفته و در طول سه ماهه اول سال آینده میلادی کامل شود، در طول سه ماهه دوم سال 2014 می‌توان منتظر نخستین گوشی مایکروسافت بود.
براساس این گزارش در صورت واگذاری بخش موبایلی نوکیا به مایکروسافت، همکاری دو شرکت ممنوع خواهد شد، به این ترتیب برنامه ساخت گوشی توسط مایکروسافت با نام و برند اختصاصی این شرکت قوت می‌گیرد.
البته در حالی مایکروسافت برای ساخت گوشی برنامه‌ریزی کرده، که تاکنون نه در زمینه ساخت گوشی و نه تبلت و لپ‌تاپ موفقیت چندانی نداشته و تحلیلگران این قضیه را ناشی از نداشتن قدرت بازاریابی این شرکت در بازار موبایل می‌دانند.
البته کارشناسان معتقدند که این موضوع با خرید نوکیا توسط مایکروسافت حل شود، زیرا نوکیا در زمینه ساخت موبایل و بازاریابی سابقه طولانی دارد و این موضوع می‌تواند به عنوان ابزاری برای نجات مایکروسافت و قرار گرفتن این برند در کنار بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دنیا استفاده کند.
با این حال مایکروسافت با خرید بخش موبایلی نوکیا قصد دارد سهم بزرگی از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار خود بگیرد و به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :