آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38360
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 11:3
تعداد بازدید : 1752

میکروفون و دوربین موبایل از ما جاسوسی می کنند

محققان به این نتیجه رسیده اند که شماره شناسایی پین کد گوشی های هوشمند از طریق نرم افزاری که صورت کاربر را با استفاده از دوربین مشاهده کرده و به صدای نوشتن از طریق میکروفن گوش می کند قابل افشا شدن است.

خبرگزاری مهر- تیمی از دانشگاه کمبریج اعلام کرده که دوربین و میکروفون گوشی‌های هوشمند می‌توانند شماره PIN را که به صورت عددی وارد می‌شود افشا کنند.
این تیم از برنامه‌ای با نام PIN Skimmer استفاده و اعلام کرد افشا کردن شماره شخصی شناسایی روی گوشی‌های هوشمند می‌تواند برای دستگاه‌هایی که دارای اطلاعات مالی حساس هستند خطرناک‌تر باشد.
محققان با انجام آزمایش‌های خود روی گوشی‌های نکسوس و گلگسی S4، به این نتیجه رسیدند که برنامه PIN Skimmer توانست در 60 درصد موارد عدد چهار رقمی PIN را تشخیص دهد.
با توجه به افزایش دانلود برنامه‌های بانکداری روی گوشی‌های هوشمند، محققان هشدار داده‌اند که هکرها می‌توانند از این برنامه برای دسترسی به اطلاعات بانکداری آنلاین کاربران استفاده
 کنند.
اندرسون و لارنت سمون نویسندگان این تحقیق هشدار داده‌اند که میکروفون و دوربین را می‌توان با اهداف منفی علیه کاربر موبایل مورد استفاده قرار داد. این برنامه می‌تواند به صورت موثر صدای تایپ کردن اعداد را بشنود.
پیشتر هم اطلاعاتی درباره جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا با دسترسی به لیست شماره‌ تلفن‌ها، تماس‌های برقرار شده، پیامک‌های ارسال و دریافتی و همچنین موقعیت جغرافیایی کاربران منتشر شده بود.
بر این اساس آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بدون اطلاع کاربران می‌تواند به اطلاعات گوشی‌های آیفون، بلک‌بری و آندرویید دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آنها را
 بررسی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :