آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38371
تاریخ انتشار : 27 آبان 1392 11:15
تعداد بازدید : 963

مایکروسافت مرکز جرایم سایبری جدید ایجاد می کند

مایکروسافت با استخدام تعداد زیادی مهندس امنیتی، کارشناسان پژوهشی درباره جرایم دیجیتال و حقوق دانان آموزش دیده در زمینه مبارزه با سرقت نرم افزار، در حال راه اندازی پروژه جدیدی برای مقابله با هکرهای مجرم است.

فناوران- مایکروسافت مرکز جرایم سایبر جدید خود را در مساحتی به اندازه 16 هزار و 800 مترمربع راه‌اندازی می‌کند که در آن تاکتیک‌های جدید مقابله با جرایم سایبری با تسهیلات سطح بالای امنیتی با هم ادغام می‌شوند. در این مرکز، حجم وسیعی از داده‌ها جمع‌آوری و تحلیل می‌شوند و براساس آن، کاراگاهان ویژه وارد عمل شده و با بررسی داده‌ها و نتایج تحلیل آنها، به سیاست سطح بالا و همچنین احکام قانونی خلاقانه دست می‌یابند.
این مرکز مقابله با جرایم سایبر که روز پنج‌شنبه گذشته راه‌اندازی شده، آخرین تلاش مایکروسافت برای پر کردن شکافی است که دهه قبل به دلیل سوءاستفاده هکرهای مجرم از فناوری و همچنین ظهور متدهای کسب‌وکاری جدیدی به وجود آمده که مجرمان در نبود قوانین بین‌المللی در این زمینه ابداع کرده‌اند.
براساس گزارش رویترز بسیاری از پیروزی‌های بزرگ علیه جرایم آنلاین سازمان‌دهی شده، به واسطه تلاش شرکت‌های خصوصی برای کنترل شبکه‌های کامپیوترهای هک‌شده به نام بات‌نت‌ها به دست آمده است. از آنجا که مایکروسافت بارها و بارها و به دلیل نبود امنیت کافی محصولاتش، توسط هکرها مورد استهزا قرار گرفته، این شرکت بیشتر از شرکت‌های دیگر برای مقابله با این هکرها تلاش می‌کند. دیوید فین (David Finn)، مدیر بخش جرایم دیجیتال مایکروسافت معتقد است که جرایم سایبری روزبه‌روز بدتر و بدتر می‌شود. اما وی امیدوار است که مایکروسافت با کمک متخصصان امنیتی که از حوزه‌های تخصصی مختلفی در این شرکت مشغول به کار شده‌اند، این وضعیت را بهبود بخشد. این مرکز متشکل از یک لابراتوار برای کشف نمونه نرم‌افزار‌های مغرضانه‌ای است که فقط با قابلیت اثر انگشت کار می‌کنند. در اتاق دیگر، یک مانیتور، کشورها و ارایه‌دهندگان خدمات اینترنتی را که تعداد زیادی سیستم را آلوده و به بات‌نت تبدیل می‌کنند، ردیابی می‌کند.
اتاق موقعیت‌یابی رویدادها نیز متشکل از یک مانیتور با صفحه نمایش لمسی به ابعاد دیوار است که به اداره پلیس، مشتریان مایکروسافت یا شرکای مایکروسافت وصل شده و وضعیت امنیتی شبکه‌های آنها را نشان می‌دهد.  این در حالی است که اخیرا مایکروسافت با مشکلات عدیده امنیتی مواجه شده است و به همین دلیل نیز محققان امنیتی دو شرکت مایکروسافت و فیس‌بوک دست به همکاری زده‌اند تا بال راه‌اندازی و ایجاد ابتکار عمل بتوانند آسیب‌پذیری‌هایی را که به طور وسیع در محصولات و برنامه‌های کاربردی این دو شرکت وجود دارد را شناسایی کنند. برخلاف سایر برنامه‌های رفع اشکال و آسیب‌پذیری که این دو شرکت تاکنون به طور مستقل برای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای خود منتشر کرده‌اند، این بار این ابتکار عمل به هر دوی این شرکت‌ها تعلق دارد تا طیف وسیعی از آسیب‌پذیری‌های موجود در برنامه‌ها و نرم‌افزارها مانند Internet Explorer، Adobe Reader را پوشش دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :