آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38436
تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 10:27
تعداد بازدید : 5033

روز جهانگرد

دیروز، روز جهانگرد بود. معمار توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، پس از 8 سال دوباره به صفحه اول و تیتر یک رسانه ها بازگشته بود و می شد برق خوشحالی دیدار دوباره را هم در چشم خبرنگاران دید و هم، در دیدگان نصرالله جهانگرد.

ایمان بیک

گزاف نیست اگر بگوییم بازگشت جهانگرد به سطح اول جریان توسعه فاوا،  اتفاقی مهم و «رسانه ای» است. این موضوع به ویژه برای خبرنگاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل درک است. اینان 8 سال با انواع وزرا و معاونانی سر و کار داشته اند- یا به تعبیری سر و کله زده اند- که بسیاری شان، به سادگی دروغ می گفتند؛ به آسانی الفبای توسعه فناوری اطلاعات را با دیدگاه های مغلوط، احساسی یا خرافی خود، وارونه می خواندند و به راحتی شاخص های پذیرفته شده جهانی را، همچون خصوصی سازی، توسعه پهنای باند و چه و چه، به بازی می گرفتند.
حالا شخصی بر مسند وزارت نشسته است که نه نظامی است و نه زمینه فعالیت وزارت خانه اش را تهدید می داند و از آن مهم تر، معمار برنامه توسعه فاوا در دهه 80 را بار دیگر در وظیفه ای مشابه، به کمک گرفته است.
فرق جهانگرد با مدیران عزیز 8 سال  رکود،  همین دیروز به چشم آمد. او در همین اولین دیدار از کمبود پهنای باند، برنامه جامع توسعه فاوا و الکامپ، خبرهای خوش برای رسانه ها پرداخت و آن یکی ها، 8 سال تمام ما را به فیلتر و لایه هفتم جو و اینترنت پاک و ماجرای بنز و ژیان سرگرم کرده بودند.
دیروز، بی شک روز جهانگرد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :