آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38437
تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 10:28
تعداد بازدید : 648

رتبه اول کهگیلویه در مطالعه اینترنتی

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در حوزه مطالعه اینترنت با 50 دقیقه در روز رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

باشگاه خبرنگاران- نادر حسینی افزود: سرانه مطالعه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه کتاب‌های غیردرسی 15 دقیقه و 22 ثانیه است که این میزان از متوسط کشوری بالاتر است.
وی گفت: کهگیلویه و بویراحمد در بین استان‌های کشور در زمینه مطالعه کتاب‌های غیردرسی رتبه 15را دارد.
حسینی گفت: رتبه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مطالعه روزنامه‌های الکترونیکی در کشور دوم و بالاتر از متوسط کشوری است.
وی گفت: این میزان در کهگیلویه و بویراحمد 11 دقیقه و هشت ثانیه و به طور متوسط در کشور پنج دقیقه و 55 ثانیه است.
حسینی افزود: متوسط مطالعه روزنامه‌های نوشتاری در کهگیلویه و بویراحمد سه دقیقه کمتر از متوسط کشوری است. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ‌کهگیلویه و بویراحمد افزود: 19 درصد جمعیت باسواد این استان عضو کتابخانه‌های عمومی‌ هستند که استان در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد.
وی همچنین گفت: نمایه نشریات و مقالات به صورت کشوری و استانی به طور آنلاین و آفلاین در تمام کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود به طوری که مقالات سال 57 تاکنون روی این نمایه قابل مشاهده است.
وی افزود: در نمایه آنلاین یک میلیون و 500 هزار مقاله و در آفلاین نیز 900 هزار مقاله را می‌توان مشاهده کرد.
حسینی گفت: به مناسبت بیست و یکمین سالگرد هفته کتاب و کتابخوانی چهار باب ایستگاه مطالعه در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود که از این تعداد دو مورد در شهرستان بویراحمد، یک مورد در شهرستان گچساران و یک مورد نیز در شهرستان کهگیلویه قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :