آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38448
تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 10:42
تعداد بازدید : 729

توصیه های پلیس برای پیشگیری از فیشینگ

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری با بیان اینکه یکی از راه هایی که مورد توجه افراد سودجو و فرصت طلب قرار گرفته فیشینگ (سرقت اطلاعات) نام دارد، گفت: مهم ترین مساله برای جلوگیری از حملات فیشینگ، چک کردن URL است.

پایگاه خبری پلیس- سرهنگ نیک‌نفس رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری گفت: امروزه دسترسی غیرمجاز به اطلاعاتی همچون نام کاربری، گذرواژه و یا اطلاعات کارت‌های اعتباری به شدت در حال افزایش است و یکی از راه‌هایی که مورد توجه افراد سودجو و فرصت‌طلب قرار گرفته فیشینگ نام دارد.
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ضمن بیان این مطلب گفت: شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های حراجی، درگاه‌های پرداخت آنلاین و صفحات لاگین نمونه‌ای از ابزارهای الکترونیکی هستند که این افراد اقدام به جعل و شبیه‌سازی آنان می‌کنند و از این طریق باعث می‌شوند کاربران اطلاعات حساس و محرمانه خود را در سایت‌های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه سایت‌های سالم و قانونی است، وارد کنند. این مقام مسوول افزود: یکی از شیوه‌های متداول و رایج در فیشینگ ارسال لینک‌ها و آدرس‌های متعلق به سازمان‌های غیرواقعی و جعلی از طریق ایمیل است؛ آدرس‌هایی که تنها تفاوت آنها با آدرس اصلی یک یا دو حرف است یا از دامین‌های فرعی گمراه‌کننده برای ایجاد آنها استفاده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :