آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38459
تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 10:50
تعداد بازدید : 665

رسیدگی به وضعیت مالیاتی ممنوع الخروج ها

نخستین جلسه کمیته ماده 76 قانون برنامه پنجم برای بررسی وضعیت ممنوع الخروج های مالیاتی روز گذشته برگزار شد.

خبرگزاری مهر- در این نشست که با موضوع ممنوع‌الخروجي بدهكاران مالیاتی مورد برگزار شد مقرر شد گزارشي از وضعيت ممنوع‌الخروجي‌هاي مالياتي از سوي سازمان امور مالياتي كشور تهيه و جلسه آينده در اختيار كميته قرار گيرد.
براساس این گزارش اعضاي نشست كميته ماده 76 از ریيس امور مالياتي كشور درخواست كردند كه نامه‌اي در رابطه با اعمال اختيارات موضوع ماده 202 تهيه كرده و در جلسه بعدي به كميته ارایه دهد تا از اين طريق قوه قضاييه در اين رابطه پي‌گيري كند و سازمان امور مالياتي به طور استثنايي نسبت به حل مشكل ممنوع‌الخروجي بدهكاران مالياتي اقدام كند.
همچنين مقرر شد تا پس از تغييراتي كه در سازمان امور مالياتي اتفاق افتاد، موضوع رسيدگي به پرونده ممنوع‌الخروجي‌ها از دفتر نظارت و بازرسي به معاونت مالياتي سازمان منتقل شود كه  این موضوع مي‌تواند موجب تسهيل روند رسيدگي به پرونده‌ها شود.
يكي ديگر از موارد مطرح شده در اين نشست به پرداخت ماليات اشخاص حقوقي مربوط بود. بر اين اساس مشخص شد زماني می‌توان ماليات را مطالبه کرد كه آن میزان مالیات در دوره مديريت اشخاص حقوقي قطعيت پيدا كند و يا در زمان مديريت وي اقساطي پرداخت نشده باشد.
رفع موانع از انتقال افراد حقوقي ثبت شده در سرزمين اصلي به مناطق آزاد تجاري موضوع ديگري بود كه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در نشست آينده در اين مورد تصميم‌گيري نهایی گرفته شود.
براساس این گزارش دبیرخانه ماده ٧٦ قانون برنامه پنجم توسعه، به منظور شناسایی قوانین و مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران و نیز قوانین و مصوبات و بخشنامه‌های مزاحم، خلای قانونی، اجرای نادرست یا ناقص قوانین و همچنین تهیه پیشنهاد برای اصلاح قوانین و مقررات و ارتقای امنیت اقتصادی، حقوق مالکیت و حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید و صادرات و اشتغال، تحت نظارت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران راه‌اندازی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :