آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38487
تاریخ انتشار : 28 آبان 1392 11:2
تعداد بازدید : 1357

بانک ها در صورت مغایرت تراکنش ها جریمه می دهند

در حال حاضر، 29 بانک عضو شتاب می توانند خدمت انتقال سه وجهی را انجام دهند و سه بانک دیگر هم در حال انجام آزمون های مورد نیاز هستند.

روابط عمومی بانک مرکزی- داوود محمدبیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت با اشاره به اینکه 29 بانک عضو شتاب خدمت انتقال سه‌وجهی را ارایه می‌دهند، گفت: در گذشته برای انتقال وجه الزامی بود از خودپرداز متعلق به کارت مبدا یا کارت مقصد استفاده شود، برای مثال اگر دارنده کارت سامان خواهان انتقال وجه به کارت بانک ملی ایران بود، باید از خودپرداز بانک سامان یا از خودپرداز بانک ملی ایران استفاده می‌کرد.
وی افزود: درصورتی که در انتقال سه‌وجهی می‌توان بدون در نظر گرفتن بانک‌های صادرکننده کارت‌ها، از هر خودپرداز دیگر وابسته به شبکه شتاب استفاده کرد.
محمدبیگی گفت: سه بانک صادرات، صنعت و معدن و ملی به عنوان نخستین بانک‌های ارایه‌دهنده خدمت انتقال سه‌وجهی از تاریخ 9 شهریور ماه سال 90  ارایه این خدمت را آغاز کرده‌اند.
به گفته وی هم‌اکنون، این خدمت در 29 بانک آینده، اقتصاد نوین، انصار، ایران زمین، پارسیان، پاسارگاد، تجارت، توسعه صادرات، توسعه تعاون، حکمت ایرانیان، دی، رفاه کارگران، سامان، سپه، سینا، شهر، صادرات ایران، صنعت و معدن، قرض‌الحسنه رسالت، قرض‌الحسنه مهر ایران، قوامین، کارآفرین، کشاورزی، گردشگری، مرکزی، مسکن، ملت، ملی ایران و موسسه اعتباری توسعه ارایه می‌شود.
مدیراداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با توضیح اینکه در حال حاضر، فقط بانک‌های خاورمیانه، سرمایه و پست بانک این خدمت را ارایه نمی‌دهند، گفت: این سه بانک در حال انجام آزمون‌های مورد نیاز هستند.
محمدبیگی با اشاره به اینکه سقف انتقال وجه از طریق خودپرداز به هر روشی سه میلیون تومان در روز برای هر کارت است، گفت: از بابت ارایه این خدمت کارمزدی بیش از انتقال قبلی دریافت نمی‌شود.
وی درخصوص نحوه برطرف کردن مشکلات در صورت بروز مغایرت اعلام کرد: تمامی افرادی که در حوزه بانکداری الکترونیکی و خدمات شتابی با مغایرت مواجه می‌شوند، ضروری است پس از گذشت 72 ساعت از زمان تراکنش، ضمن تماس با مرکز امداد شتاب به شماره 29911 یا مراجعه به مرکز امداد شتاب تحت وب به آدرس emdadshetab.cbi.ir در تمام ساعات شبانه‌روز مغایرت خود را ثبت کرده و با دریافت کد رهگیری، نتیجه اقدامات انجام شده را پیگیری کنند.
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی افزود: دستورالعمل اجرایی پرداخت هزینه تراکنش‌هایی که با مغایرت مواجه شده‌اند، در مرحله نهایی بوده و به زودی این خدمت هم به عموم مشتریان ارایه خواهد شد.
وی گفت: انتقال سه‌وجهی خدمتی است که در آن دارنده کارت می‌تواند از خودپردازهای وابسته به شبکه شتاب، وجه مورد نظر خود را به صورت آنی به هر کارت دیگری انتقال دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :