آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38555
تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:15
تعداد بازدید : 678

کشف جسدی در گوگل

مری اهل کالیفرنیا از گوگل درخواست کرده است که عکسی که مربوط به صحنه قتل پسرش در سال 2009 در ریچموند کالیفورنیاست را از آرشیو این سایت حذف کند. خوزه باره را پدر این پسر گفته که یک عکس ماهواره ای گوگل صحنه قتل و جنازه پسر نوجوان او را نشان می داده که باعث تازه شدن داغ او و خانواده اش شده است.

فناوران - CNN نوشت این عکس که تا روز دوشنبه در سایت نمای خیابان نقشه گوگل موجود بود، یک ماشین پلیس و جمعی از مردم را نشان می‌داد که نزدیک یک در کنار واگن‌های قطار جمع شده بودند. کوین باره‌را 14 ساله در سال 2009 به ضرب گلوله کشته شد و پلیس جسد او را در نزدیکی خط آهن پیدا کرد. تلاش‌ها برای دستگیری قاتل وی تاکنون بی‌نتیجه بوده است.
این پدر به CNN گفته برای حذف این عکس به گوگل و قانون‌گذاران فشار می‌آورد و از آنها درخواست کمک دارد. وی همچنین پرسیده: نشان دادن عکس جسد پسر من به مردم و تازه کردن داغ خانواده چه سودی برای کسی می‌تواند داشته باشد؟  گوگل اما هنوز واکنشی به اعتراضات اولیه و درخواست‌هایی که از سوی مردم برای کمک به این پدر طرح شده نشان نداده است و البته سوابق این‌گونه اعتراضات نشان می‌دهد که گوگل معمولا نسبت به حذف عکس اقدام نمی‌کند و بالاترین دلیل این سایت نیز عدم اثبات و قطعیت ادعاست. این در حالی است که در صفحه امنیت شخصی نقشه گوگل و سایت نمای خیابان آورده شده: امنیت شخصی شما برای ما مهم است و به حریم خصوصی کاربران احترام می‌گذاریم! همچنین در قوانین استفاده آورده شده است: در هیچ عکسی نباید زندگی خصوصی و اطلاعات شخصی افراد بدون داشتن اجازه از آنها منتشر شود.
 سایت معمولا با شطرنجی کردن چهره‌ها و پلاک خودرو‌ها از هویت افراد در عکس‌ها محافظت می‌کند. در این قسمت همچنین ذکر شده است:‌ در صورتی که موارد نامناسب مانند چهره افراد یا مواردی از رفتار نامشروع و خشونت در عکس‌ها می‌بینید گزارش کنید تا نسبت به حذف آن اقدام شود. حال باید منتظر واکنش مسوولان گوگل در روزهای آینده بود تا معلوم شود آیا حاضر به اجرای آنچه در پروتوکل‌های امنیتی به آن اشاره کردند هستند یا نه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :