آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38561
تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:30
تعداد بازدید : 701

سرقت از خودپردازها با چسب قطره ای

مرد معتاد که شبانه با چسب زدن به محل خروج اسکناس در خودپردازها، پول مشتریان بانک را می دزدید، هنگام سرقت، همراه زنی از آشنایانش دستگیر شد.

باشگاه خبرنگاران-  بامداد 20 آبان ماه امسال ماموران کلانتری شهرک قدس در حال گشتزنی در شمال غرب تهران بودند که مشاهده کردند یک زن و مرد جوان که به صورت‌شان ماسک زده‌اند، برای برداشت پول مقابل یک دستگاه خودپرداز رفته و دوباره برمی‌گردند. ماموران به این دو نفر مشکوک شده و آنها را زیرنظر گرفتند تا اینکه دیدند آن دو مقابل یک دستگاه خودپرداز دیگر رفتند که در این هنگام با احتمال این که آنها قصد سرقت دارند، هر دو را دستگیر کردند.
ماموران در بازرسی از خودروی آنها که در آن حوالی بود، یک ماسک، چسب قطره‌ای و دو قبضه چاقو کشف کردند.
متهمان در بازجویی اولیه مدعی شدند قصد برداشت پول از خودپرداز را داشته‌اند، اما چون پولی در آن نبوده، به سراغ دستگاه خودپرداز دیگر رفته‌اند که دستگیر شده‌اند.
در ادامه هر دو به شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو تهران منتقل شدند.
ابتدا زن جوان گفت: می‌خواستم به حساب مادرم پول واریز کنم که مرد بازداشت شده ـ که از آشنایان‌مان است ـ مرا با خودرو، مقابل یک خودپرداز رساند. او در میانه راه گفت قصد سرقت پول خودپردازها را دارد و از من خواست او را همراهی کنم که قبول نکردم و در ادامه با تهدیدهایش به ناچار پذیرفتم، فقط برای اینکه کسی به او شک نکند، کنارش باشم. در ادامه تحقیق از زن جوان معلوم شد، مرد سارق وقتی موفق به سرقت از نخستین خودپرداز نشده به سراغ خودپرداز دیگری رفته که دستگیر شده است. در مرحله بعدی، مرد سارق به جرمش اعتراف و عنوان کرد، ماده مخدر شیشه مصرف می‌کنم. مدتی پیش برای ترک اعتیادم در یک کمپ ترک اعتیاد بستری شدم و در آنجا از چند مرد معتاد، نحوه دزدی از خودپردازها را یاد گرفتم و بعد از چند هفته که از کمپ بیرون آمدم، تصمیم گرفتم با این روش دزدی کنم.
در ادامه مشخص شد، متهم به محل خروج اسکناس از دستگاه خودپرداز چسب می‌زده و وقتی مشتری موفق به دریافت پول نمی‌شده، به گمان اینکه دستگاه خراب است، کارتش را برمی‌داشته و محل را ترک می‌کرده که مرد سارق بلافاصله به خودپرداز نزدیک می‌شده و با کندن چسب، اسکناس‌ها را بیرون می‌آورده است. چند بار با این شیوه مبلغی پول دزدیده و با آن ماده مخدر شیشه خریده است و به زور زن جوان را در سرقت آخر با خود همراه کرده است و او در دزدی‌هایش با وی همدست نبوده است. بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، آنها تحویل پلیس آگاهی شدند. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :