آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38563
تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:33
تعداد بازدید : 602

وزیر ارشاد فیلتر فیس بوک را قانونی دنبال کند

يك كارشناس فرهنگي با تاكيد بر اينكه سخنان وزير ارشاد يك حركت كاملا ارتجاعي و رو به عقب است، گفت: مسوولان ارشد نظام اعتراضات شان به قوانين مانند فيلترينگ فيس بوك را از طريق مجاري قانوني دنبال كنند.

جوان‌آنلاین- هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در اظهارنظري درباره رفع فیلتر فیس‌بوک، گفته بود كه فیس‌بوک یک شبکه اجتماعی است و من آن را جزو مصادیق مجرمانه نمی‌دانم و تاكنون جلسه‌ای برای بررسی مجرمانه بودن فیس‌بوک نداشته‌ایم.
محمدصادق كوشكي با اشاره به اينكه فيلترينگ قانون مصوب مجلس نيست، گفت: ما از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و همه مقامات كشور مي‌توانيم بخواهيم كه اگر آنها خواستار تغييراتي هستند آن تغييرات را از مجاري قانوني پيگيري كنند يعني به جاي آنكه خودشان قانون را دور بزنند اگر فكر مي‌كنند قانون، قانون درستي نيست آن را از مجاري قانوني اصلاح كنند. وي افزود: اگر ممنوعيتي در كشور وجود دارد و اين ممنوعيت غيرقانوني است سعي كنند از طريق مجاري قانوني اين ممنوعيت را حذف كنند. از سوي ديگر اگر ممنوعيت‌هاي ايجاد شده در كشور قانوني و رسمي است و دوستان مخالف هستند، آنها باز هم بايد راه‌هاي قانوني را طي كنند. اين كارشناس فرهنگي گفت: نكته اين است كه اگر كسي يك ساز و كاري را غلط مي‌داند و خودش شخصا مي خواهد آن ساز و كار غلط را اصلاح كند منجر به بي‌نظمي و هرج و مرج مي‌شود و كساني كه اين كار را مي‌كنند معلوم مي‌شود كه معناي حاكميت و دولت را درك نكرده‌اند.
كوشكي با تاكيد بر اينكه سخنان وزير ارشاد يك حركت كاملا ارتجاعي و رو به عقب است، گفت: مدنيت، حاكميت، التزام به قوانين و شهروندي ايجاب مي‌كند كه مردم به ويژه مسوولان به خصوص مسوولان ارشد اعتراضات‌شان به قوانين را از طريق مجاري قانوني پيگيري كنند.
به گفته وي، اگر شخص وزير ارشاد احساس مي‌كند فيلترينگ فيس‌بوك كار درستي نيست اشكالي ندارد، ايشان مي‌تواند اين مساله را پيگيري كند، دلايل خود را اثبات و از مجاري قانوني فيلترينگ را رفع كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :