آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38571
تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:43
تعداد بازدید : 609

مدیرعامل شرکت تلفن ثابت:

دولت انحصار واردات پهنای باند را بشکند

مدیرعامل شرکت ارتباطات ثابت ایران صدور مجوز برای شرکت های خصوصی در راستای تامین پهنای باند اینترنت در کشور را یکی از راهکارهای مناسب در راستای رفع مشکلات مربوط به این حوزه دانست و از دولت خواست مجوزهای لازم برای این کار را
صادر کند.

ایرنا- علی کارگزار با بیان اینکه هم‌اکنون متولی تامین پهنای باند اینترنت در کشور شرکت ارتباطات زیرساخت است، گفت: باتوجه به اینکه تنها یک شرکت متولی این حوزه است و تقاضا در کشور نیز برای افزایش پهنای باند فراوان است از این در پاسخ به نیازها با مشکل مواجه می‌شویم.
وی گفت: می‌توان از طریق شرکت‌های بخش خصوصی متخصص در حوزه اینترنت این مشکل را برطرف کرد.
کارگزار میزان تقاضا برای افزایش باند در سطح کشور را بسیار زیاد دانست و گفت: شرکت مخابرات ایران نیز به دنبال تقاضاهای متقاضیان، درخواست پهنای باند بیشتر از شرکت ارتباط زیرساخت کرده که تاکنون محقق نشده است.
وی افزود: اگر تامین پهنای باند اینترنت کشور توسط چند شرکت خصوصی انجام شود و رقابتی شود کیفیت و کمیت اینترنت در سطح کشور نیز ارتقا می‌یابد.
کارگزار از دولت خواست زمینه حضور بخش خصوصی در زمینه توسعه شبکه اینترنت در کشور را فراهم سازد تا مشکلات فعلی حوزه اینترنت کشور برطرف شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات ثابت ایران در خصوص افزایش نرخ پالس مکالمه تلفن ثابت، گفت: با توجه به افزایش هزینه‌ها در کشور، نرخ کنونی پالس تلفن ثابت مقرون به صرفه و منطقی نیست و ما درخواست افزایش
 داده‌ایم.
کارگزار خواستار افزایش این نرخ در راستای جبران هزینه‌های انجام شده و همچنین تلاش برای سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه ارتباطات مخابراتی در سطح کشور شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :