آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 38575
تاریخ انتشار : 29 آبان 1392 10:49
تعداد بازدید : 610

فرصت دوباره برای ‌هارددیسک‌ها

سخت جان ها، جان می گیرند

کارشناسان می گویند که بازار جهانی سیستم های ذخیره ساز اطلاعات ویژه کاربران خانگی (PELS) رشد سالانه 2/9 درصدی را پیش رو خواهد داشت.

خبرگزاری فارس- مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش جدید خود با عنوان «بررسی جهانی سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات معمولی و مخصوص کاربران خانگی» توضیح داد که در سال جاری میلادی عرضه جهانی این محصولات با کاهش 1/2 درصدی مواجه خواهد شد و با این اتفاق، ارزش این بازار به 1/7 میلیارد دلار برسد.
لیز کونر (Liz Conner) مدیر تحقیقات سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در شرکت IDC گفت: در فصل سوم سال 2013 میلادی عرضه حافظه‌های شخصی و معمولی در سراسر جهان رشد صعودی داشت که البته این فرآیند نسبت به مدت مشابه سال قبل اندکی نزول کرد.
وی در ادامه افزود: در فصل سوم سال 2012 میلادی شاهد فروش قابل ملاحظه حافظه‌های شخصی و سیستم‌های معمولی ذخیره‌ساز اطلاعات بودیم. این جریان پس از وقوع سیل شدید در کشور تایلند اتفاق افتاد که باعث شد ‌هارددیسک‌ها در بازار جهانی کمیاب شود.
تولیدکنندگان‌ هارددیسک‌ها هم‌اکنون فرصتی پیش‌رو دارند که می‌توانند سهم خود را در بازار جهانی PELS افزایش دهند و بتوانند با رشد 1/8 درصدی، 74/5درصد از این بازار جهانی را از آن خود
کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :