fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 39023
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 11:15
  تعداد بازدید : 782

  با حضور در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی

  وزیر صنعت موافقت نمایندگان برای حذف ایران کد و شبنم را گرفت

  نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان در رابطه با ابهامات حذف ایران کد و شبنم و همچنین طرح های نیمه کاره صنعتی و وضعیت واحدهای تولیدی، در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی حاضر شد و توانست نماینده ها را برای حذف ایران کد و شبنم قانع کند.

  فناوران- حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون و توضیحات وی درباره حذف ایران‌کد و شبنم گفت: عملا این دو طرح برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق بوده است، اما وقتی هیچ تاثیری در کاهش قاچاق نداشته است باید حذف شود و ضرورتی ندارد که کد شبنم در چرخه تجارت خارجی وجود داشته باشد.
  وی افزود: کد شبنم در گمرکات ایجاد مشکل کرده بود و عملیات ترخیص که باید در یک ساعت انجام شود تا روزها طول می‌کشید و این در حالی است که هنوز هم 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشورمان می‌شود.
  گروسی با انتقاد از روش اجرای کد شبنم گفت: حتی در واحدهای خرده‌فروشی کد شبنم توزیع می‌شود و روی کالای قاچاق چسبانده می‌شد.
  وی افزود: با توجه به اینکه ایران‌کد مصوبه قانونی دارد و در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است، باید بررسی‌های لازم صورت گیرد و برای حذف آن حداقل دو سوم نمایندگان مجلس رای بدهند.  
  در همین حال نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در مورد جلسه امروز کمیسیون، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان به کمیسیون صنایع مجلس رفت و در پایان این جلسه نمایندگان از توضیحات وی قانع شدند.   محمدرضا خان‌محمدی خرمی ‌افزود: در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن، برخی نمایندگان در حوزه صنعت سوالاتی از وزیر داشتند که بیشتر به حوزه انتخابیه مربوط بود و بعد از آن نیز وزیر در رابطه باحذف طرح شبنم و ایران‌کد توضیحاتی را ارایه داد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :