آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39104
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 10:25
تعداد بازدید : 676

توافق هسته ای ایران ارزش سهام MTN را بالا برد

در پی توافق هسته ای ایران و غرب و افزایش امیدواری ها به آزاد شدن میلیون ها دلار از درآمدهای شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی در ایران، ارزش سهام این اپراتور تلفن همراه تا دو درصد افزایش یافت.

خبرگزاری تسنیم- اگرچه ام تی ان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هنوز خیلی زود است بخواهیم از تاثیرات این توافق سخن بگوییم. در این بیانیه اضافه شده است که ام تی ان تحولات مربوط به این توافق را بررسی می‌کند.
اما ظاهرا سرمایه‌گذاران امید زیادی به تاثیرات مثبت این توافق دارند. ارزش سهام شرکت ام تی ان روز دوشنبه با 2/1 درصد افزایش به 197/76رند رسید.
اندرو برایسون، یکی از تجار موسسه ندبانک پرایوت ولث در ژوهانسبورگ در این باره گفت: این توافق تاثیر مثبتی بر احساس سرمایه‌گذاران نسبت به سهام شرکت داشته است، اما من فکر می‌کنم ابتدا باید مشخص شود که این توافق تا چه حدی بر فعالیت‌های ام تی ان تاثیر خواهد داشت.
شرکت ام تی ان در 22 کشور آفریقایی و خاورمیانه‌ای فعالیت دارد و 49 درصد از سهام شرکت ام تی ان ایرانسل ایران را در اختیار دارد. میزان درآمد شرکت ام تی ان در ایران حدود یک چهارم کل درآمد این شرکت در سال 2012 بوده است.
پیش از این با توجه به تشدید تحریم‌ها علیه ایران و کاهش تقاضا برای تلفن همراه در این کشور، شرکت ام تی ان، هدف‌گذاری خود برای کل سال برای جذب مشترکان جدید را حدود 10 درصد کاهش داده بود.
شش قدرت جهانی، از جمله آمریکا روز یک‌شنبه در ژنو با ایران به توافق هسته‌ای دست یافتند. براساس این توافق بخش‌هایی از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران کاهش خواهد یافت.
شرکت ام تی ان، بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه آفریقایی به دلیل تحریم‌ها علیه ایران تاکنون قادر نبوده است 450 میلیون دلار از درآمدهای خود را از این کشور خارج سازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :