آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39140
تاریخ انتشار : 6 آذر 1392 11:13
تعداد بازدید : 819

5 مظنه برتر بورس به زودی آنلاین می شود

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه در آینده دو مظنه برتر بازار برای معامله گران آنلاین نمایش داده خواهد شد، این اقدام مستلزم آماده سازی نرم افزار دانست.

خبرگزاری فارس- علی صحرایی افزود: پیش از این سه مظنه برتر بازار در خرید و فروش معاملات آنلاین نمایش داده می‌شد که با توجه به درخواست سهامداران این میزان به پنج مظنه افزایش خواهد یافت.
صحرایی گفت: نرم‌افزار معاملاتی امکان نمایش بیشتر مظنه‌های برتر بازار را در شرایط فعلی ندارد، اما در آینده با توجه به ارتقای سیستم نرم‌افزای این امکان فراهم خواهد شد.
معاون بازار شرکت بورس همچنین با تاکید بر اینکه سامانه معاملات بر خط برای معامله‌گران آنلاین هیچ تفاوتی با سامانه کارگزاری‌ها ندارد، گفت: زمان اعمال سفارش‌های خرید و فروش بدون اختلاف زمان برای هر دو سیستم معاملاتی نمایش داده می‌شود و در شرایط یکسان قرار دارد.
وی استقبال بازار از حذف معاملات گروهی «ددد» را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با حذف معاملات گروهی، معاملات شفاف‌تر شده و رعایت انصاف انجام می‌شود.
صحرایی افزود: حذف معاملات گروهی یکی از آرزوهای سرمایه‌گذاران بود که محقق شد زیرا با حذف «ددد» انصاف در معاملات رعایت می‌شود.
وی افزود: بر این اساس با تقاضای سرمایه‌گذاران و کارگزاران شرایط حذف «ددد» در بازار سرمایه فراهم شد و بازار به این حذف پاسخ مثبت داد.
صحرایی با بیان اینکه همواره تغییر شرایط با موانعی روبه‌رو است، گفت: شاید حذف ددد مشکلات اجرایی جزیی داشته باشد اما منافع و مزایای حذف بیشتر از معایب آن است.
معاون شرکت بورس در خصوص دستیابی به اهداف حذف معاملات گروهی گفت: با اجرایی شدن حذف معاملات گروهی از ابتدای هفته، درخواست خرید سرمایه‌گذاران بلافاصله اجرا می‌شود و از سوی دیگر حذف «ددد» از دیدگاه نظارتی برای بازار سرمایه مفید است و همه چیر را شفاف‌تر کرده و راحت‌تر انجام می‌دهد.
معاون بازار شرکت بورس در مورد علت تاخیر حذف معاملات گروهی در بازار سرمایه گفت: علاوه بر دیدگاه کارگزاران در سال‌های گذشته که مانع از حذف ددد می‌شد، محدودیت‌های سامانه معاملاتی باعث شد تا با استفاده از معاملات گروهی محدودیت‌های سامانه کاهش یابد.
صحرایی افزود: بنابراین در حال حاضر که سامانه معاملات ارتقا یافته و معاملات برخط توسعه یافته است، حذف ددد ممکن شد و موجب شد تا با حذف آن وزن معاملات برخط افزایش یابد.
به گفته صحرایی در حال حاضر 30 درصد ارزش معاملات به معاملات برخط اختصاص دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :