آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39240
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 10:8
تعداد بازدید : 1017

رییس صنف فناوران رایانه تهران پیش‌بینی کرد:

بازگشت رونق به بازار کامپیوتر

بازار کامپیوتر روزهای بی رونقی را سپری می کند ولی پیش بینی می شود که در آینده نزدیک در بازار شاهد رونق دوباره خواهیم بود. این موضوع را رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران نیز تایید می کند.

ایسنا- سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در رابطه با قیمت کالاهای فناوری اطلاعات گفت: قبل از مذاکرات به دلیل اینکه مردم منتظر بودند تا دلار تک‌نرخی شود و قیمت‌ها کاهش پیدا کند، بازار کساد بود. در حقیقت به دلیل پایین بودن تقاضا، فروش بسیار کم و به دلیل انجام توافقات ژنو استقبال از بازار فناوری اطلاعات نسبت به قبل از مذاکرات کمتر شد؛ چراکه مردم در انتظارند قیمت‌ها بازهم پایین بیاید.  میرمهدی افزود: امیدواریم با توافقات ژنو و کاهش قیمت ارز، قیمت اقلام فناوری اطلاعات نیز کاهش پیدا کند. به گفته وی پیش‌بینی می‌شود که در دو ماه آینده بازار فناوری اطلاعات با استقبال گسترده‌ای مواجه شود چراکه قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و مشتری با رغبت بیشتری کالای مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند.
وی فرمول کلی بازار فناوری اطلاعات در کشور را تابعی از قیمت دلار دانست و گفت: هر اندازه قیمت دلار کاهش پیدا کند، قیمت کالاهای فناوری اطلاعات نیز کاهش پیدا خواهد کرد. چراکه ما در زمینه کالاهای فناوری اطلاعات تولید چندانی نداریم و بیشتر محصولات در این حوزه وارداتی است.
وی در رابطه با ممنوع بودن ورود بعضی از کالاهای فناوری اطلاعات گفت: امیدواریم بعد از توافقاتی که در ژنو صورت گرفت، دیگر شاهد جلوگیری از ورود بعضی از اقلام فناوری اطلاعات به کشور نباشیم چراکه بعضی از کالاهای ما در گروه 10 بود و این امید وجود دارد که بعد از بررسی کارگروهی که تشکیل شده، گروه 10 از لیست کالاهای ممنوع‌الورود حذف شود تا کالاها وارد کشور شده و مردم از آنها استفاده کنند.
رییس صنف فناوران رایانه تهران در پایان به مالیات اقلام فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: ما با پرداخت مالیات مشکلی نداریم اما مالیات دریافتی باید برحسب مالیات بر درآمد باشد، به این معنی که از سود اجناس فروخته شده مالیات محاسبه شود.  به گفته وی در ماه آینده قرار است کمیسیونی تشکیل شود و بعد از ارایه مدارک و بررسی‌های این کمیسیون امیدواریم توافقاتی صورت بگیرد چراکه سود فروش محصولات فناوری اطلاعات بسیار ناچیز است. با حمایت اداره دارایی افراد بیشتری به این صنف جذب می‌شوند و بازار فناوری اطلاعات بیش از پیش رونق خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :