آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39256
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 10:32
تعداد بازدید : 646

غول خنک ایسوس در «مریخ» به دنیا آمد

کارت گرافیکی جدید ایسوس از گروه ROG که مجهز به دو پردازنده GeForce GTX 760 است و 39 درصد نسبت به مدل GTX Titan عملکرد بالاتری دارد، معرفی شد. دمای این کارت 20 درصد کاهش یافته است.

فناوران- کارت گرافیکی Mars 760 ایسوس با دو تراشه GTX 760 توان بالایی دراجرای بازی‌های پیشرفته دارد و توانسته است مدلGeForce GTX Titan را با 39 درصد افزایش کارایی پشت سر بگذارد. در این کارت بازی Bioshock نزدیک به شش درصد، Crysis 3 در حدود 14 درصد و بازی در Tomb Raider حدود 39 درصد سرعت اجرای بالاتری دارند. کارت گرافیکی Mars 760  فضایی معادل دو شکاف PCIe را پوشش می‌دهد و فناوری‌های اختصاصی ایسوس مانند DirectCU II  با کاهش 20 درصدی دما و رگولاتورهای ولتاژ DIGI+ برای ارایه توان پایدار و دقیق در آن استفاده شده‌اند. این کارت گرافیکی مجهز به ابزارهای بهینه‌سازی توان است که از میان آنها می‌توان به GPU Tweak برای افزایش عملکرد تراشه‌های جیفورس GTX 760 اشاره کرد. با کمک این ابزار فرآیند اورکلاکینگ و افزایش توان به آسانی و در یک محدوده مطمئن انجام می‌شود تا از توان کارت در اجرای بازی‌های سنگین بهره‌برداری شود.  کارت گرافیکی Mars 760 با چهار گیگابایت حافظه گرافیکیی پرسرعت GDDR5 تولید شده است که ظرفیت مناسبی برای افزایش جزییات و کیفیت بازی ایجاد می‌کند و امکان ارایه وضوح تصویر 2560×1600 را فراهم می‌کند. در نسل دوم فناوری اختصاصی DirectCU از فلز مس با قدرت انتقال حرارت بالا استفاده شده است و روی هر دو تراشه گرافیکی را پوشش می‌دهد.
 لوله‌های انتقال حرارت در این مدل عملکرد بالایی دارند و مجموع این عوامل باعث شده فرآیند اجرا در کارت گرافیکی ایسوس مارس 760‌ با کاهش 20 درصدی دما همراه باشد. میزان نویز صوتی در این مدل نیز در مقایسه با مدل مرجع آن کاهش پیدا کرده است که این موضوع را می‌توان به استفاده از دو فن 90 میلی‌متری ضدغبار نسبت داد. این فن‌ها در مقایسه با مدل مرجع تا شش برابر جریان هوای بیشتری تولید می‌کنند.کارت گرافیکی ایسوس مارس 760 با فناوری‌ DIGI+ در ماژول‌های تنظیم‌کننده ولتاژ تولید شده است که 12 فاز توان را در اختیار کارت قرار می‌دهند و میزان نویز مغناطیسی آنها تا 30 درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که عملکرد رگولاتورهای ولتاژ نسبت به مدل‌های قبلی با افزایش 15 درصدی همراه است. از دیگر مزایای استفاده از این فناوری می‌توان به افزایش دقت در تامین پایدار توان و افزایش طول عمر کارت تا 5/2 برابر نسبت به مدل مرجع اشاره کرد. خازن‌های مشکی رنگ ساخت ژاپن در این مدل پنج برابر دوام بیشتر و 20 درصد استقامت حرارتی بیشتری دارند.
 از دیگر اجزای این کارت خازن‌های POSCAP هستند که با پوشش آلومینیومی خود میزان نویز توان را کاهش می‌دهند و باعث افزایش دوام، پایداری و کارایی کارت حین کاربردهای سنگین مانند اورکلاکینگ می‌شوند. در بدنه Mars 760 از چراغ‌های LED به رنگ قرمز استفاده شده است که هنگام فعالیت کارت، ظاهر جذابی به آن می‌دهد. مارس 760 از دو پردازنده گرافیکیی GTX 760 استفاده می‌کند و حتی می‌توان این توان را با ابزار اختصاصیGPU Tweak به سادگی افزایش داد. این ابزار به سرعت و سادگی امکان کنترل روی تنظیماتی مثل فرکانس حافظه گرافیکیی و پردازنده کارت را فراهم می‌کند و از طریق آن می‌توان وضعیت ولتاژها، سیستم خنک‌کننده و میزان مصرف توان را بررسی کرد. نسخه ROG این ابزار به همراه Mars 760 عرضه می‌شود و کاربردهای دیگری مثل کالیبراسیون توان پردازشی و بهینه‌سازی فرکانس VLM را برای اورکلاکینگ پیشرفته در اختیار کاربران قرار می‌دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :