آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39257
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 10:34
تعداد بازدید : 757

ایران روی خط داغ

هفته گذشته با اتمام مذاکرات ایران با گروه 5+1 و به توافق رسیدن وزرا بر سر مسایل هسته ای، ایران تیتر یک رسانه های جهان شد. در جریان این رویداد آنچه در فضای مجازی ماندگار شد توییت وزیر امور خارجه کشورمان بود که بلافاصله بعد از اتمام نشست ها روی صفحه توییترش نوشت: ما به توافق رسیده ایم. این توییت حاوی خبری بود که هنوز هیچ رسانه ای آن را منتشر نکرده بود و همین مساله آن را مهم تر کرد. توییت ظریف بار دیگر نشان داد امروز رسانه های اجتماعی، نحوه اطلاع رسانی را تغییر داده اند. این رفتار وزیر امور خارجه در کنار گزارش رییس جمهور به رهبری که خبر ارسال آن را توییت کرده بود و پاسخ ایشان به این نامه که اتفاقا در صفحه توییتر ایشان نیز منتشر شد نشان می دهد دولت امروز ابزار اطلاع رسانی و برقراری ارتباط با مردم را تغییر داده و رسانه های آنلاین و مشخصا رسانه های اجتماعی را انتخاب کرده اند.

بهار ادیبان

نه تنها کاربران ایرانی بلکه کاربران کشورهای آمریکایی و اروپایی هفته گذشته با تگ‌های مرتبط با نشست ژنو و ایران، نظر خود را درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 5+1 در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر منتشر کردند.
2
 گزارش 100 روزه دولت نیز در فضای مجازی بین کاربران ایرانی بازتاب گسترده‌ای داشت. کاربران با استفاده از تگی که اکانت کاربری رییس‌جمهور در توییتر منتشر کرده بود #100Dayreport نظرات خود یا جملات مهم روحانی را توییت می‌کردند.
3
 پیروزی تیم فوتبال ساحلی ایران و به دست آوردن جام قهرمانی نیز از دیگر رویدادهایی بود که هفته گذشته مورد توجه بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. رییس‌جمهور هم با ارسال توییت از تیم فوتبال ساحلی کشورمان قدردانی کرد.
4
 از آنجا که هفته گذشته روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان بود، این مساله نیز کاربران ایرانی را درگیر خود کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :