آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3926
تاریخ انتشار : 26 آذر 1390 23:18
تعداد بازدید : 941

پیش ثبت نام سیم کارت های اپراتور سوم در شهر کرج آغاز شد

روابط عمومی اپراتور سوم، در اطلاعیه ای از آغاز پیش ثبت نام سیم کارت های این اپراتور با نام تجاری رایتل در شهر کرج خبر داد.

فناوران- در این اطلاعیه آمده است، پیرو اطلاع‌رسانی‌های قبلی پیرامون آغاز پیش‌ ثبت‌نام سیم‌کارت‌های «رایتل» اولین اپراتور ارایه‌دهنده نسل سوم تلفن همراه در نیمه دوم آذرماه در شهر کرج، اعلام کرد  که از هفته جاری امکان پیش ثبت‌نام انواع سیم‌کارت‌های این اپراتور شامل سیم‌کارت‌های دایمی، اعتباری و دیتا از طریق وب سایت این شرکت به آدرس reg.rightel.ir برای شهروندان کرجی فراهم شده است. شهروندان شهر کرج می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی فوق و با ثبت اطلاعات خود، شامل آدرس و کدپستی معتبر در شهر کرج، شماره منتخب مورد نظرشان را انتخاب و برای پیش ثبت‌نام اقدام کنند.ثبت‌نام قطعی برای واگذاری سیم‌کارت‌های نسل سوم پس از پایان زمان پیش ثبت‌نام و در دی ماه انجام خواهد شد.شایان ذکر است پیش‌ ثبت‌نام علاوه بر سایت شرکت از هفته آینده در مراکز پستی منتخب نیز انجام می‌شود. شهروندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی و آدرس دفاتر پستی منتخب در کرج به وب سایت «رایتل» به آدرس www.rightel.ir مراجعه کنند.لازم به ذکر است با توجه به مراحل اولیه آغاز به کار شبکه، طبیعتا سرویس‌های نسل سوم صرفا در کرج و در محدوده تحت پوشش شبکه قابل ارایه خواهد بود.
قیمت سیم‌کارت‌های رایتل
 براساس اطلاعات درج شده در سایت اینترنتی اپراتور سوم  قیمت سیم‌کارت‌های "رایتل" که در سه نوع دایمی، اعتباری و دیتا واگذار خواهد شد، به این شرح اعلام می‌شود: سیم‌کارت دایمی این اپراتور با قیمت یکصد هزار و 20 هزار تومان، سیم‌کارت پیش‌ پرداخت با قیمت 20 هزار تومان و سیم‌کارت‌های دیتای این اپراتور با قیمت 20 هزار تومان به فروش خواهد رسید. لازم به ذکر است قیمت‌ها بدون احتساب عوارض و مالیات بر ارزش افزوده است.
انواع بسته‌ها، طرح‌های خاص و تشویقی و تخفیف‌ها برای خدمات هر یک از سیم کارت‌ها، تعرفه‌های عادی انواع خدمات رایتل، همچنین اعتبار اولیه سیم کارت‌های پیش پرداخت و دیتا در زمان تکمیل ثبت نام در سایت رسمی این اپراتور به آدرس www.rightel.ir اعلام خواهد شد.گفتنی‌ است، ارتباط این سیم‌کارت‌ها با سایر اپراتورهای تلفن همراه و تلفن‌های ثابت شرکت مخابرات ایران برقرار است و تعرفه مکالمات نیز به زودی اعلام خواهد شد.
 نحوه ثبت نام
گفتنی است رایتل، اولین اپراتور ارایه دهنده خدمات نسل سوم موبایل پیش ثبت نام سیم کارت‌های خود را از شهرستان کرج آغاز کرده است. برای پیشگیری از هرگونه خطا و انتخاب سیم کارت متناسب با نیازهای خود، این متن را مطالعه کنید:
سیم کارت دایمی:
دارندگان سیم‌کارت‌های دایمی رایتل می‌توانند از انواع خدمات ارایه شده توسط رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند و هزینه مکالمات و سایر خدمات مورد استفاده را در پایان هر دوره با دریافت صورتحساب پرداخت می‌کنند. همچنین طرح‌ها و بسته‌های خاصی ویژه این مشترکان ارایه خواهد شد که شامل خدمات متنوع با هزینه‌هایی کمتر از تعرفه‌های عادی خواهد بود.
سیم کارت پیش پرداخت:
مشترکان این نوع سیم‌کارت‌ها، بدون پرداخت هزینه اشتراک ماهانه و با شارژ کردن حساب خود از طریق خرید کارت شارژ و یا سایر روش‌های اعلام شده در رسانه‌ها و تارنمای رایتل، می‌توانند تا سقف اعتبار موجود در حساب خود از انواع خدمات شبکه رایتل (شامل مکالمه عادی، مکالمه تصویری، اینترنت و غیره) استفاده کنند. طرح‌های مخصوص این مشترکان در زمان تحویل سیم کارت از طریق رسانه‌ها و تارنمای رایتل اعلام خواهد شد.
سیم کارت دیتا:
این سیم کارت‌ها ویژه دسترسی به خدمات دیتا و اینترنت پرسرعت است.
دارندگان سیم کارت‌های دیتا می‌توانند به طور دایم و به صورت سیار با استفاده از دستگاه‌های مختلف نظیر انواع Tablet، مودم‌های جیبی با قابلیت 3G، لپ‌تاپ‌هایی که محل نصب سیم کارت دارند و غیره از اینترنت استفاده کنند.همچنین این سیم کارت‌ها قابلیت ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS) را دارند.
مشترکان سیم کارت دیتای رایتل برای کاهش هزینه‌های ارتباطی خود نسبت به تعرفه‌های عادی، می توانند با توجه به نوع نیاز خود یکی از طرح‌هایی که در زمان تحویل سیم کارت ارایه می‌شود را انتخاب کنند. سیم کارت‌های دیتا در این مرحله فقط به صورت پیش پرداخت ارایه خواهد شد.
شرایط پیش ثبت نام:
1- رایتل در این مرحله صرفا پیش ثبت نام انجام می‌دهد، این به آن معناست که متقاضیان دریافت سیم کارت در این مرحله مشخصات خود را به رایتل اعلام می‌کنند و در زمان واگذاری سیم کارت‌ها در اولویت قرار خواهند داشت.
2- هر متقاضی در این مرحله فقط یک بار مجاز به پیش ثبت نام است، درصورتی که به هر طریقی با یک کد ملی بیش از یک بار ثبت نام انجام شود، رایتل حق دارد که همه آنها را ابطال کند.
3- زمان تکمیل ثبت نام و نحوه تحویل سیم کارت از طریق همین سایت و رسانه‌های ارتباط جمعی اعلام خواهد شد. طبیعی است در زمان تکمیل ثبت نام هزینه‌های لازم دریافت خواهد شد.
4- در این مرحله متقاضیان فقط می‌توانند برای پیش ثبت نام در شهر کرج اقدام کنند. نشانی و کدپستی ذکر شده در فرم، محل ارسال سیم کارت خواهد بود. لذا مسوولیت ورود اطلاعات و آدرس اشتباه به عهده متقاضی است.
5- در حال حاضر فقط اشخاص حقیقی پیش ثبت نام می‌شوند. زمان ثبت نام سازمان‌ها و اشخاص حقوقی از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
6- برای تکمیل پیش ثبت نام، بارگذاری تصویر واضح و خوانا از پشت و روی کارت ملی متقاضی الزامی است. فایل این تصاویر لازم است به فرمت JPG و حداکثر با حجم 100 کیلو بایت باشد. روشن است که در صورتی که هر نوع فایل غیر مرتبط و یا مختل کننده سیستم بارگذاری شود، حق پیگیری قانونی برای رایتل محفوظ خواهد بود.
7- به منظور افزایش امنیت سایت در مراحل جست‌وجو و رزرو شماره مورد درخواست متقاضی یک کد امنیتی ایجاد می‌شود که ورود آن توسط متقاضی الزامی است.
8- هر متقاضی می‌تواند یک شماره از محدوده شماره‌های ارایه شده برای سیم کارت‌های دایمی و پیش پرداخت انتخاب کند؛ در صورت صرف نظر از این انتخاب، هنگام دریافت سیم کارت شماره تعیین شده توسط رایتل به وی اختصاص خواهد یافت. برای سیم کارت‌های دیتا امکان انتخاب شماره منظور نشده است.
9- حفظ صفحه نهایی شامل شماره پیگیری که پس از تکمیل پیش ثبت نام نمایش داده می‌شود، به عهده متقاضی است. این صفحه را چاپ و تا زمان ثبت نام نهایی نگهداری کرده و یا آن را به صورت مطمئنی در کامپیوتر خود ذخیره کنید. ارایه این اطلاعات برای ثبت نام نهایی الزامی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :