آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39262
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 10:38
تعداد بازدید : 708

معرفی فعال‌ترین‌های توییتر در ماه گذشته

پرچم پنج کشور در توییتر بالاست

فعال ترین کاربران توییتر در ماه گذشته در پنج کشور آمریکا، ژاپن، اندونزی، انگلیس و برزیل زندگی می کنند و آمارها نشان می دهند کاربران 10 تا 19 ساله بیشترین سهم را از جمعیت توییتر دارند.

فناوران- هفته گذشته Mashable.com گزارش داد از بین همه کاربران توییتر که در سراسر جهان پراکنده هستند، طی ماه گذشته کاربران پنج کشور نسبت به دیگر کشورها فعال‌تر بودند. این خبر به استناد گزارشی که peerreach.com تهیه کرده منتشر شده است. براساس گزارشpeerreach.com هر روز حدود یک میلیون نفر عضو توییتر می‌شوند اما فقط برخی از این همه کاربر، در توییتر فعال هستند. این سایت از اطلاعات 130 میلیون کاربر فعال توییتر استفاده کرده تا به آمار و ارقام جدیدی درباره فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی برسد.
آمریکایی‌های پرتوییت
براساس تحقیقات peerreach.com حدود 24/3درصد از توییت‌های ماه گذشته از سوی آمریکایی‌ها ارسال شده است و بعد از آمریکایی‌ها، ژاپنی‌ها با داشتن 9/6 درصد سهم از توییت‌های ماه گذشته، مقام دومین کشور را در توییتر به دست آوردند. اندونزی با داشتن سهم 6/5 درصد، انگلیس با 5/6 درصد و برزیل با 4/3 درصد از توییت‌های ماه گذشته به ترتیب سومین، چهارمین و پنجمین کشور فعال توییتری بودند.

ضریب نفوذ توییتر در کشورهای دنیا
آمار ضریب نفوذ توییتر در کشورها نیز جالب توجه است. آمریکا که فعال‌ترین کشور توییتری در ماه گذشته شناخته شد دارای 11 درصد ضریب نفوذ توییتر است. سایت peerreach.com ضریب نفوذ توییتر در هر کشوری را با فرمول تقسیم کاربران فعال توییتر نسبت به کاربران اینترنت در یک ماه محاسبه کرده است. براساس این محاسبه عربستان با ضریب نفوذ 33 درصد در بالا و سه کشور هند، آلمان و نیگرا در پایین جدول قرار گرفته‌اند که ضریب نفوذشان یک درصد برآورد شده است. از کشورهای اطراف ایران می‌توان به ترکیه با ضریب نفوذ 9 درصدی و روسیه با ضریب نفوذ چهار درصدی اشاره کرد.

نوجوانان، رهبران توییتر
تحقیقاتی که روی متوسط سن کاربران توییتر انجام شده نیز قابل توجه است. این تحقیقات نشان می‌دهد کاربران بین 10 تا 19 ساله، رهبران توییتر هستند. این رنج سنی 43 درصد از کاربران توییتر را تشکیل دادند. بعد از آنها کاربران 20 تا 29 ساله قرار دارند و کاربران 30 تا 30 ساله نیز 13 درصد از کل جمعیت توییتری را تشکیل می‌دهند. براساس گزارش peerreach.com کاربران کشورهای آسیایی جوان‌ترین و کاربران انگلیسی زبان، پیرترین کاربران را در توییتر دارند.
از بین کشورهای مختلف نوجوانان فیلیپین بیشترین سهم را از جمعیت فیلیپین در توییتر دارد. 87 درصد از کاربران فیلیپین نوجوان هستند. برعکس فیلیپین تنها 18 درصد از جمعیت توییتری کانادا نوجوان هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :