آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39290
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 12:8
تعداد بازدید : 570

چین احتمال جاسوسی کوالکام را بررسی می کند

مقامات پکن تحقیقات خود را درباره فعالیت های جاسوسی شرکت آمریکایی کوالکام که ریزتراشه های الکترونیکی مورد استفاده در گوشی های هوشمند را تولید می کند، آغاز کردند.

ایتنا- مسوولان کوالکام با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در نیویورک اعلام کردند کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین به تازگی تحقیقاتی را درباره فعالیت‌های این شرکت آغاز کرده‌اند اما موضوع این تحقیق که در چارچوب قانون ضدانحصار در چین صورت می‌گیرد، محرمانه است. مسوولان کوالکام در بیانیه خود تاکید کردند که در این تحقیق با کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات چین همکاری خواهند کرد.
پل جاکوب، مدیرعامل شرکت کوالکام هفته گذشته در گفت‌وگو با وال استریت ژورنال اعلام کرد: در ماه‌های اخیر در پی افشای فعالیت‌های جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا و همچنین تصمیم دولت آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید بر برخی شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی چین، دولت چین نیز فشاهار خود را بر این شرکت فناوری اطلاعات افزایش داده است.
کنگره آمریکا سال گذشته خواستار آن شد که شرکت چینی هواوی Huawei که تولیدکننده قطعات و تجهیزات مخابراتی است، اجازه شرکت در مناقصه‌های بخش دولتی را نداشته باشد چراکه به علت داشتن روابط واقعی یا ادعایی با دولت چین، برای امنیت ملی آمریکا خطرناک است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :