آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39294
تاریخ انتشار : 9 آذر 1392 12:13
تعداد بازدید : 1028

سونی کلاه گیس هوشمند می سازد

کلاه گیس هوشمندی که بتواند وضعیت سلامتی کاربر را بررسی کند، مسیرها را به وی یادآوری کند و حتی تغییر شکل بدهد، از ایده های فیلم های علمی تخیلی هم فراتر است. اما این فناوری پوشیدنی عجیب به عنوان درخواست ثبت اختراع از سوی شرکت سونی ارایه شده است.

خبرگزاری مهر- طرح عجیب اختراع جدید شرکت بزرگ الکترونیکی سونی یک دستگاه رایانه‌ای پوشیدنی است که به عنوان موی مصنوعی سر کاربر را می‌پوشاند.
براساس این درخواست ثبت اختراع این دستگاه کلاه‌گیس هوشمند نام دارد و دارای حسگرها و دستگاه‌های خاصی است که روی سر کاربر خود به لرزه در می‌آید تا پیام‌هایی را چون مسیرهای رانندگی به وی انتقال دهد. این درخواست یک کلاه‌گیس استاندارد را توصیف کرده که می‌توان آن را از موی انسان، اسب، پشم، پر، گاو میش و یا هر مواد مصنوعی دیگری ساخت. این در حالی است که این کلاه‌گیس دارای رشته‌های خاصی است که حرکت می‌کنند و تغییر شکل می‌دهند.
کلاه‌گیس هوشمند دارای یک برد مداری است که در زیر موها پنهان شده و می‌تواند با یک دستگاه دوم چون یک تلفن هوشمند در ارتباط باشد. کاربر می‌تواند این رایانه فناوری را به عنوان یک کلاه‌گیس بپوشد و همه مواقع طبیعی به نظر برسد.
اسناد سونی نشان می‌دهد که یک یا دو دکمه سوییچ زیر کناره‌های این کلاه‌گیس نزدیک به گوش قرار می‌گیرد و یک یا چند دکمه نیز برای متصل شدن به یک رایانه خارجی از طریق ارتباط وایرلس نصب می‌شود.
کلاه‌گیس هوشمند دارای تراشه جی پی اس داخلی و حسگرهای مافوق صوت است که می‌تواند اطراف کاربر خود را کنترل کند تا اطمینان حاصل کند که کاربر هنگام راه رفتن با چیزی برخورد نمی‌کند، ویژگی که شاید برای استفاده نابینایان از این دستگاه پوشیدنی تعریف شده باشد.
این کلاه‌گیس هوشمند حتی می‌تواند توسط دو کاربر به صورت هم‌زمان استفاده شود تا اگر یک کاربر یکی از موتورهای لرزش را به کار اندازد کاربر دیگر نیز آن را احساس کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :