آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3930
تاریخ انتشار : 26 آذر 1390 23:35
تعداد بازدید : 657

به همت متخصصان موسسه تبيان

«فناوري رايانش ابری» بومي شد

متخصصان مرکز خدمات داده موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان، براي نخستين بار به «فناوري رايانش ابري» دست يافتند.

روابط عمومي تبیان- سید حیدر مرتضوي، معاونت زيرساخت موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان ضمن اعلام اين خبر گفت: اين فناوري براي نخستين بار در غرفه موسسه تبيان در هفدهمين نمايشگاه الکامپ ارايه شده است.
وي با بيان اينکه طرح رايانش ابري براي اولين بار در ايران به بهره‌برداري رسيده است، افزود: اين طرح، امري پيچيده و دشوار است که از مدت‌ها پيش در دستور کار تحقيق و توسعه موسسه تبيان قرار داشته و با لطف خدا و تلاش متخصصان جوان و متعهد اين موسسه به مرحله بهره‌برداري رسيده است.
مرتضوي با بيان اينکه نمايشگاه الکامپ 90، نمايشگاه خوبي از نظر کيفي بوده و استقبال‌کنندگان خوبي نيز دارد، گفت: نمايشگاه الکامپ مي‌تواند به عنوان يکي از نمايشگاه‌هاي تخصصي معتبر در سطح خاورميانه مطرح شود.
مرتضوي در زمینه طرح رايانش ابري گفت: رايانش ابري مدلي براي ارايه دسترسي مناسب شبکه‌اي، مستقل از مکان و کاملا متناسب با نياز و خواست کاربر به مخزني اشتراکي از منابع شبکه، سرور‌ها و فضاي مجازي و غيره است که با کمترين دخالت کارشناسان مرکز ارایه‌دهنده خدمات، با سرعت بالايي قابل پيکر بندي و تحويل است، اين مدل باعث گسترش دسترس‌پذيري شده و مرکب از پنج ويژگي کلي، سه نوع مدل خدمات و چهار مدل پياده‌سازي است.
وي ‌افزود: گستره فناوري رايانش ابري بسيار وسيع بوده و موسسه تبيان به عنوان يک طرح جدي، پس از راه‌اندازي و دستيابي به اين فناوري، توسعه آن را در دستور کار خود قرار داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :