آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39342
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 10:42
تعداد بازدید : 765

لپ تاپ های گران قیمت خوب می فروشند

اگر چه در بازار خرید و فروش لپ تاپ، این نمونه های میان قیمت هستند که فروش بالایی دارند. اما نمونه های گران و فوق گران قیمت هم مخاطبان خاص خود را دارند و به همین دلیل تنوع شان زیاد است.

 

فناوران- در بازار ایران طی یکی دو سال اخیر لپ‌تاپ‌های گران سه تا شش میلیون تومانی و فوق گران قیمت (نمونه‌هایی با قیمت بالاتر از شش میلیون تومان) از لحاظ برند و مدل با تنوع بیشتری نسبت به قبل مواجه شده و بازار پرمخاطب‌تری دارند.
به گفته آگاهان، صعود قیمت لپ‌تاپ در پی آغاز رشد روند افزایش قیمت دلار، موجب شد که قیمت برخی از مدل‌های لپ‌تاپ بیشتر از حدی که باید باشد. اما حقیقت این است که همین لپ‌تاپ‌ها با قیمت‌های غیرواقعی هم در بازار ایران مخاطب دارند.
روزبه اسماعیل‌زاده، از فعالان بازار لپ‌تاپ در پاساژ پایتخت، با تایید این موضوع می‌گوید: در پی افزایش نرخ دلار به رقم حدود سه هزار تومان، قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ به شدت بالا رفت و به همین دلیل توجه‌ها به سمت لپ‌تاپ‌های ارزان جلب شد و گران قیمت‌ها روی دست فروشندگان ماند. اما اکنون گویا نظر خریداران عوض شده است و نمونه‌های گران قیمت در بازار مخاطبان بیشتری نسبت به قبل یافته‌اند.
این فعال بازار افزود: صرف نظر از اینکه این روزها بازار به شکل کلی راکد است و همه در انتظار ثبات نرخ ارز هستند، اما نمونه‌های گران و فوق گران طی ماه‌های گذشته در بازار بیشتر از قبل عرضه شده و مخاطبان بیشتری دارند. چراکه سابق بر این لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت پنج تا شش میلیون تومان به طور سفارشی وارد بازار می‌شد. اما اکنون این نمونه‌های 10 میلیون تومانی هستند که به طور سفارشی به بازار می‌آیند و لپ‌تاپ‌هایی با قیمت کمتر در بازار موجودند.
مطهری، یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان اینکه بازار لپ‌تاپ‌های گران قیمت بیش از سابق مشتری دارد، گفت: لپ‌تاپ‌های فوق گران بیشتر مورد استفاده گیمرها و تدوین گران فیلم قرار می‌گیرد و گران قیمت‌ها نیز برای کاربران تجاری و خانگی کاربرد دارد. به گفته وی، در حال حاضر msi، سونی و اپل لپ‌تاپ‌هایی با قیمت گران‌تر از چهار میلیون تومان به بازار عرضه کرده‌اند که در این بین msi با عرضه نمونه 10 میلیون تومانی رکوردار عرضه گران‌قیمت‌ها در بازار است. به گفته این فعال بازار؛ برندهای دیگری نظیر razer نیز لپ‌تاپ‌های گران‌تری به بازار عرضه کرده‌اند. اما msi برندی است که در ایران دارای دفتر مرکزی و نمایندگی فروش است.
وی GT70 را از لپ‌تاپ‌های فوق گران MSI در بازار ایران معرفی کرد که قیمتی حدود 10 میلیون تومان دارد. مدل ME665 هم از مک‌بوک پروهای فوق گران اپل در بازار داخلی است که قیمتی بیش از هفت میلیون و 100 هزار تومان دارد. MD104 هم از مک‌بوک پروهای گران قیمت دیگر این خانواده است که خریدش در حدود  5/5 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد.
مدل VPC-Z214GX هم از نوت‌بوک‌های گران سونی در بازار داخلی است که قیمتی بالای پنج میلیون تومان دارد. البته این برند تبلت‌های هیبریدی با قابلیت تبدیل به لپ‌تاپ دارد که قیمت‌شان بالای هشت میلیون تومان است.
مدل ThinkPad T430 – C هم از نوت‌بوک‌های گران قیمت آی بی ام لنوو است که قیمتی در حدود چهار میلیون و 150 هزار تومان دارد. مدل ThinkPad X230 – B هم از لپ‌تاپ‌های دیگر گران قیمت آی بی ام لنوو است که قیمتی در حدود چهار میلیون تومان دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :