آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39350
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 10:52
تعداد بازدید : 706

روش کلاهبرداری از کارت های اعتباری در شیراز

رییس پلیس فتای فارس از شناسایی و دستگیری کارمند یک فروشگاه مواد غذایی در شیراز خبر داد که اقدام به برداشت غیرمجاز از کارت اعتباری مشتریان کرده بود.

 

روابط عمومی فرماندهی انتظامی فارس- سیدموسی حسینی گفت: فردی که از حسابش برای خرید تعداد بسیاری کارت‌شارژ، برداشت غیرمجاز شده بود برای رسیدگی به موضوع به پلیس فتا مراجعه کرد.
وی افزود: این فرد مالباخته که رمز اول و دوم کارت خود را یکسان انتخاب کرده بود، پس از اطلاع از اینکه از حسابش مبلغی کسر شده به بانک مراجعه و کارمند بانک پس از بررسی حسابش از وی می‌خواهد در نخستین اقدام رمز کارتش را تغییر داده و برای ارایه شکایت به دادسرا مراجعه کند. رییس پلیس فتای استان فارس افزود: با مطرح شدن سه پرونده مشابه که همگی کلمات عبور اول و دوم کارت‌شان شبیه یکدیگر بوده و همچنین با یک روش از آنها برداشت غیرمجاز و استفاده شده است، کارشناسان را به این نتیجه می‌رساند که متهم تمام این پرونده‌ها یک نفر است. حسینی افزود: در نهایت با استعلام‌های انجام شده و استناد به اظهارات شاکیان کارمند یک فروشگاه مواد غذایی شناسایی، دستگیر و در تحقیقات، کلاهبرداری از هر سه نفر شاکی از وی مشخص شد.
وی در مورد نحوه کلاهبرداری این فرد از مشتریان فروشگاه گفت: فرد کلاهبردار که از کارمندان فروشگاه بوده با سرقت اطلاعات کارت مشتریان و یادداشت کردن رمز اول آنها، از تعدادی از کارت‌ها که رمز اول و دوم مشابه داشته‌اند با خرید کارت شارژ و فروش آن به مشتریان دیگر کلاهبرداری کرده بود.
رییس پلیس فتای استان فارس با بیان اینکه تاکنون پنج کلاهبرداری از این فرد کشف شده در مورد این پرونده گفت: در اختیار قرار دادن رمز و اطلاعات شخصی توسط مشتریان به فروشندگان و دفاتر خدماتی می‌تواند این‌گونه افراد را دچار مشکل کند و همچنین انتخاب رمز و پسوردهای ساده و در عین حال شبیه به یکدیگر می‌تواند زمینه‌ساز این‌ نمونه از کلاهبرداری‌ها باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :