آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39351
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 10:54
تعداد بازدید : 621

انهدام بزرگ ترین باند کلاهبرداری پیامکی در مازندران

فرمانده انتظامی استان مازندران، از انهدام بزرگ ترین باند کلاهبرداری پیامکی به ارزش هشت میلیارد و 200 میلیون ریال در استان خبر داد.

 

پایگاه خبری پلیس- سردار «مسعود جعفری‌نسب» گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه افرادی با ترفند برنده شدن وی در طرح هزاران لبخند همراه اول مبلغ 54 میلیون تومان از حساب بانکی وی به صورت غیرمجاز برداشت کرده‌اند، موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.
وی گفت: ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات علمی موفق شدند، زنی به نام «پ – ب» اهل و ساکن شهریار استان تهران را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در اقدامی غافلگیرانه این فرد را دستگیر کردند.
سردار جعفری‌نسب گفت: از آنجایی که متهمه در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به کلاهبرداری‌های اینترنتی با همدستی سه نفر دیگر به نام‌های «سلمان – ح»، «مرتضی – الف» و «یوسفعلی – ر» اعتراف کرد.
وی گفت: ماموران در ادامه تحقیقات با شناسایی مخفیگاه متهمان در برخی از استان‌های کشور در چند مرحله عملیات تعقیب ومراقب سرکردگان اصلی این باند که 20 نفر بودند، را شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کلاهبرداری این افراد افزود: متهمان به کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های جعلی تحت عنوان‌های برنده شدن شما در طرح هزاران لبخند همراه اول، ‌روز پدر و...» اقدام به اخذ شماره حساب و رمز دوم کارت عابربانک شهروندان کرده و از طریق اینترنت اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می‌کردند.
جعفری‌نسب افزود: متهمان تاکنون به 89 فقره کلاهبرداری به مبلغ هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با شیوه‌های ارسال پیامک‌های جعلی و کلاهبرداری از مردم در استان‌های تهران، اردبیل، گلستان، البرز و سایر استان‌های کشور اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی مازندران از تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضایی خبر داد. فرمانده انتظامی مازندران از تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضایی خبر داد.
سردار جعفری‌نسب با هشدار به شهروندان از آنان خواست، برای جلوگیری از سوءاستفاده عوامل سودجو و افراد شیاد از واگذاری اطلاعات شخصی و شناسنامه‌ای، رمز کارت عابربانک و سایر اطلاعات حساب‌های بانکی خود به افراد ناشناس جدا خودداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :