آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 39353
تاریخ انتشار : 10 آذر 1392 10:56
تعداد بازدید : 684

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

پهنای باند اینترنت را با کمک خصوصی ها دو برابر می کنیم

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه تودیع و معارفه مدیرعامل جدید شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج گفت: با آغاز ساماندهی شبکه ملی اطلاعات امیدواریم حداکثر تا سال آینده مردم از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

 

فناوران - وی افزود: شبکه‌ ملی اطلاعات متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی، مراکز داده‌ توسعه یافته داخلی دولتی و غیردولتی و همچنین زیرساخت‌های نرم‌افزاری است که در سراسر کشور گسترده شده است و از دو بخش اختصاصی و عمومی‌تشکیل می‌شود.
وی گفت: این شبکه ظرفیت لازم برای نگهداری و تبادل امن اطلاعات داخلی در کشور به منظور توسعه‌ خدمات الکترونیکی و دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای کاربران خانگی، کسب‌وکارها و دستگاه‌های اجرایی را فراهم می‌کند. وی گفت: براساس تصمیم هیات دولت مقرر شده است با ساماندهی شبکه ملی طی یک سال آینده اینترنت پرسرعت به مردم واگذار شود و کاربران بتوانند از خدمات آن بهره‌مند
شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش پهنای باند اینترنت اشاره کرد و گفت: زمان تحویل وزارتخانه پهنای باند اینترنت 71 گیگابایت در ثانیه بود که امروز این رقم به بیش از 90 گیگابایت افزایش یافته است که با همکاری بخش خصوصی درصددیم این رقم را تا اواسط سال آینده به دو برابر افزایش دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به زودی نسل سوم و چهارم تلفن همراه نیز به بازار عرضه خواهد شد و مردم می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :