آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3953
تاریخ انتشار : 26 آذر 1390 1:4
تعداد بازدید : 799

با افزایش قابلیت‌های موبایل

گوشی های همراه برای افراد کرولال کاربردی تر می شود

به مناسبت روز بین المللی افراد ناتوان، تولیدکنندگان تلفن همراه موافقت کرده اند که ویژگی های تلفن های همراه را برای افراد کرولال گسترش دهند.

موبنا- با گسترش ویژگی‌های تلفن‌های همراه معمولی و ساده کاربران ناشنوا و کم‌شنوا و افرادی که قادر به سخن‌ گفتن نیستند می‌توانند از تلفن‌های همراه استفاده کنند.
بر اساس این گزارش، تولیدکنندگان موافقت کرده‌اند که تعدادی از کاربردها را برای کاربران تغییر دهند و 15 ویژگی اضافه را برای گوشی‌های تلفن همراه ارایه کنند تا به افرادی که به لحاظ بینایی، شنوایی، تکلم یا تشخیص مشکل دارند کمک کنند.
از ویژگی‌های ارایه شده برای افراد ناتوان می‌توان به افزایش قابلیت کنترل صدا برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا و دوربین جلویی که می‌توان از آن برای افراد لال که بتوانند با علایم و اشاره یا استفاده از ویدیو کنفرانس برای استفاده از گوشی بهره ببرند اشاره کرد.
افزایش کنتراست صفحه نمایش برای کنترل میزان نور و روشنایی ویژه افرادی که مشکلات بینایی دارند و یادداشت‌های صوتی به منظور کمک به افرادی که فراموشی دارند تا مواردی را که فراموش می‌کنند به آنها یادآوری کند از دیگر ویژگی‌های ارایه شده برای گوشی‌های موبایل است. به این ترتیب گوشی‌های تلفن همراه برای افراد بیشتری کاربردی‌تر می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :