آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3982
تاریخ انتشار : 27 آذر 1390 9:17
تعداد بازدید : 981

سازمان الکترونیکي وزارت بهداشت راه اندازی شد

سازمان الکترونیکي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (ساوب) با هدف بهره گیری از فناوری اطلاعات و کاهش محدودیت های فیزیکی در وزارت بهداشت راه اندازی شد.

فناوران- معاون مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رونمایی از نرم‌افزار جامع تشکیلات تحت وب این وزارتخانه همزمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه الکامپ خبر داد و گفت: این نرم‌افزار که تمامی پست‌های ثابت و موقت شاغلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آن گنجانده شده با هدف تسهیل و سهولت بخشیدن به تمامی فرآیندهای اداری مرتبط با تشکیلات و پست‌های سازمانی طراحی شده است.
مهران لک با بیان اینکه در این نرم‌افزار پست‌های سازمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب 47 دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته به این وزارتخانه طراحی شده است، افزود: در این نرم‌افزار امکان گنجاندن تمامی قوانین و مقررات مربوط به انتساب شاغلان در پست مربوطه وجود دارد. همچنین می‌توان از طریق نرم‌افزار پست‌های سازمانی را در دسته‌های مختلف حاکمیتی، غیرحاکمیتی، ثابت، موقت و تک ستاره و سایر تقسیمات مشخص کرد.
وی فرآیند ایجاد پست سازمانی، حذف و تغییر عنوان پست و ایجاد واحد سازمانی جدید در مراکز بهداشت، خانه‌های بهداشت، بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی را از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار عنوان کرد که از درخواست واحد مبدا شروع شده و پس از درخواست به ستاد وزارت بهداشت ارسال می‌شود و به صورت اتوماسیون
 انجام می‌گیرد.
 لک اتصال به سایر نرم‌افزارهای مرتبط مانند نیروی انسانی و حسابداری و نیز ایجاد گزارش‌های پویا را از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار برشمرد و گفت: به دست آوردن آمار دقیق پست‌های سازمانی و جابه‌جایی و تصدی‌ها و آمار شاغلان و تعداد واحدهای سازمانی از طریق این نرم‌افزار به راحتی قابل دسترس خواهد بود و با راه‌اندازی این سیستم، عدالت سازمانی و شفاف‌سازی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جاری می‌شود.
 
رونمایی از نرم‌افزار یکپارچه برنامه‌ریزی عملیاتی
همچنین علیرضا کاظمی، معاون مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت از راه‌اندازی نرم‌افزار یکپارچه برنامه‌ریزی عملیاتی تحت وب این وزارتخانه خبر داد که با هدف برنامه‌ریزی استراتژیک برای بررسی وضعیت و پیشرفت پروژه‌ها طراحی و اجرایی شده است.
 وی با بیان اینکه هدف اصلی این برنامه پایش پروژه‌های در نظر گرفته شده برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، افزود: براساس این نرم‌افزار مشخص خواهد شد که سازمان تا چه حد به اهدافش نزدیک می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :